Praca dla mężczyzny jako opiekun osoby starszej – wymagania

1 651

Branża opiekuńcza nie bez powodu została wprost zdominowana przez płeć piękną. Kobiety uznawane są za idealne kandydatki do pracy ze starszymi ludźmi, a to za sprawą posiadanych przez nie predyspozycji osobowościowych. Są asertywne i wrażliwe, tym samym potrafią zrozumieć emocje drugiej osoby. Czy to oznacza, że mężczyźni nie mogą ubiegać się o pracę jako opiekunowie osób starszych? Wręcz przeciwnie! Panowie są również pożądani w roli profesjonalnych opiekunów, wobec czego nie sposób przejść obojętnie. Kto może pracować jako opiekun osób starszych i jakie wymagania musi spełnić kandydat? Sprawdzamy!

Opieka nad starszymi – wszystko, co musisz wiedzieć

Jeszcze kilkanaście lat temu branża opiekuńcza w Niemczech nie mogła pochwalić się tak wysokim odsetkiem pracowników z Polski zainteresowanych podjęciem zatrudnienia. Dziś Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę, co najczęściej wynika z warunków zatrudnienia oferowanych przez naszego zachodniego sąsiada. Profesjonalni opiekunowie osób starszych mogą bowiem liczyć na zarobki oscylujące w przedziale 1300-1800 euro i multum benefitów związanych z pracą ze starszymi ludźmi. Kto powinien zdecydować się na zatrudnienie w opiece? Przede wszystkim osoby, które posiadają specjalne predyspozycje, a jednocześnie zdają sobie sprawę, na czym polega opieka nad osobami starszymi w Niemczech.

Praca ze starszymi ludźmi to twardy orzech do zgryzienia. Każdy kolejny dzień przynosi nowe wyzwania, których charakter i stopień trudności uwarunkowane są ogólną kondycją przyszłego podopiecznego. Może zatem okazać się, że na miejscu czekać będzie współpraca z trudnym seniorem, co wprost wymaga posiadania pewnych cech. I choć rzeczywiście kobiety zdają się być idealnymi kandydatkami, pośredniczące agencje zatrudnienia coraz częściej zachęcają mężczyzn do wysłania aplikacji i na tym właśnie aspekcie pragniemy się dzisiaj skupić.

Opiekun osoby starszej – czy doświadczenie jest wymagane?

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego mężczyźni mogą pracować jako opiekunowie osób starszych w Niemczech. Otóż wynika to z cech fizycznych, jakimi mogą się pochwalić. Panowie zazwyczaj uznawani są za tych silnych fizycznie oraz emocjonalnie. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia pracownika. Codzienne podnoszenie seniora, przygotowywanie posiłków czy nieustanne powtarzanie zdania niewątpliwie bywa obciążające dla ludzkiego organizmu. Co ciekawe, rodziny podopiecznych również  chętnie decydują się na zatrudnienie opiekuna mężczyzny, uzasadniając swoją decyzję komfortem pracownika i podopiecznego. Sprawdź oferty pracy jako opiekun dla seniora – https://laxocare.pl/oferty/

Nam nasuwa się na myśl kluczowe pytanie – Czy mężczyzna musi posiadać doświadczenie, by ubiegać się o pracę jako opiekun? Otóż odpowiedź jest jasna – niekoniecznie. W branży opiekuńczej liczą się przede wszystkim predyspozycje. Jeśli jesteś osobą otwartą, cierpliwą i asertywną, z pewnością odnajdziesz się w nowej roli. Doświadczenie na podobnym stanowisku jest natomiast dużym atutem. Dodatkowo ułatwia ono start w nowym miejscu i wpływa na wysokość miesięcznego wynagrodzenia.

Czy opiekun osoby starszej musi znać język niemiecki?

Wokół branży opiekuńczej w ostatnim czasie narosło sporo obaw i wątpliwości. Potencjalni kandydaci na stanowisko zastanawiają się, czy praca w Niemczech to dobry wybór, a oferowane zarobki rzeczywiście mają miejsce. Tak, jak wspominaliśmy, wysokość miesięcznego wynagrodzenia nie bierze się znikąd. Opiekunowie z długoletnim stażem pracy będą mogli liczyć na wyższą stawkę aniżeli osoba dopiero wchodząca w ten świat. Dlaczego o tym wspominamy? Znajomość języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym jest w tym wypadku bardzo cenna. Zapewnia szybką aklimatyzację w nowej rzeczywistości, co przekłada się na ogólny komfort pracy i brak stresujących sytuacji. Nie martw się na zapas, jeśli nie władasz biegle językiem niemieckim! Pośredniczące agencje zatrudnienia niekiedy oferują bezpłatne kursy językowe dla przyszłych pracowników.

Praca opiekuna w Niemczech to doskonały sposób, by podreperować domowy budżet i nabyć cenne umiejętności. Jeżeli uważasz, że podołasz temu wyzwaniu, nie pozostaje nic innego, jak złożyć aplikację.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. obserwator mówi

    Bzdury piszecie bzdury !!!!!!!. Kto byl wie jak jest. Czysty wyzysk, praca 24 godz na dobę. A byłe DDR omijacie szerokim łukiem.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej