Polbram

Podsumowanie debaty o bezpieczeństwie

0 2 330

Podsumowanie debaty o bezpieczeństwie 

3 października w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim odbyła się Ewaluacyjna Debata Społeczna, na której dyskutowano o bezpieczeństwie na terenie powiatu makowskiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez makowską policję przy współudziale starosty makowskiego.

W spotkaniu uczestniczył starosta Zbigniew Deptuła, funkcjonariusze makowskiej policji i Państwowej Straży Pożarnej, młodzież z Zespołu Szkół im. Żołnierzy AK oraz mieszkańcy Makowa.

W pierwszej części spotkania komendant powiatowy policji w Makowie Maz., kom. Andrzej Dziadak przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu makowskiego, skalę przestępczości i zagrożenia w ruchu drogowym na terenie powiatu makowskiego.

Następnie naczelnik wydziału prewencji przedstawił dzielnicowych oraz plany priorytetowe, nad jakimi pracują w swoich rejonach.

W czasie dyskusji, w której głos zabrali uczestnicy debaty poruszono między innymi problemy związane z gromadzeniem się młodzieży w rejonie ulicy Sportowej, spożywania alkoholu w rejonie osiedla Kopernika i Ciechanowska oraz problem osób bezdomnych, nocujących w klatkach schodowych i piwnicach bloków mieszkalnych. Zgłoszono również potrzebę zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w rejonach szkół i przedszkoli powiatu makowskiego.

Nie zabrakło również słów podziękowania od mieszkańców dla funkcjonariuszy, a szczególnie dzielnicowych.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej