Pierwszy teledysk ostrołęckiego zespołu Strefa 51

0 1 667
Pierwszy teledysk ostrołęckiego zespołu Strefa 51 
W niedziele 12 lipca o godzinie 20 miała miejsce premiera pierwszego teledysku ostrołęckiego zespołu Strefa 51 do utworu pt. „Monumentalny”.

link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=sBs72DV1ttA 

– Teledysk jest o osobie, która niewątpliwie zbłądziła. O walce, refleksji i powrocie… Gdzie? Do kogo? W jakim celu? Każdy odbiorca może dopisać własne zakończenie tej historii – mówi Mariusz Mierzejewski (gitara solowa). – Role głównego bohatera odegraliśmy wszyscy po trochu, zaznaczając tym samym, że nie chodzi nam o konkretne przeżycia, konkretnej osoby. Niestety może to dotyczyć każdego z nas. Ważne, żeby w odpowiednim momencie powiedzieć STOP.

Nagranie teledysku zespół miał w planach od dawna.

– Nie przez przypadek padło na utwór „Monumentalny”. Początkowo taką nazwę miał nosić nasz pierwszy album. – wyjaśnia Mariusz Mierzejewski. – Długo się przygotowywaliśmy do nagrywania, bardzo długo nagrywaliśmy wszystkie sceny. Jesteśmy zadowoleni z efektów i z czystym sumieniem zakończyliśmy pewien etap w zespole.

Teledysk promuje pierwszą płytę zespołu Strefa 51 pt. 'W Lustrze Prawdy”, którą muzycy udostępnili w sieci (YouTube, Spotify). Na płycie znajduje się 11 autorskich utworów.

Album „W Lustrze Prawdy” opowiada o problemach natury ludzkiej, co w żadnym wypadku nie oznacza, że wymowa albumu jest pesymistyczna. Do każdego utworu z krążka można napisać dziesiątki różnych historii. Taki właśnie był cel członków zespołu – utwory miały być nieoczywiste.

– Możemy zdradzić, że jesteśmy w trakcie nagrywania kolejnej opowieści. Opowieści, w której pojawią się emocję takie jak zazdrość i zemsta. Obecnie pracujemy nad tym, aby album „W Lustrze Prawdy” ukazał się w fizycznej postaci – dodał Mariusz Mierzejewski.

Skład zespołu:

-Tomasz Duda – wokal

-Damian Kośnik – gitara basowa/ wokal wspomagający

-Michał Kosiorek- perkusja

-Piotr Bobowski- gitara prowadząca

-Mariusz Mierzejewski- gitara solowa

-Patryk Groszyk- gitara rytmiczna

Zdjęcie: Strefa 51, Instagram, https://www.instagram.com/strefa_51.official/

Geneza nazwy zespołu
Strefa 51 (ang. Area 51, Dreamland bądź Groom Lake, oficjalna nazwa: Air Force Flight Test Center, Detachment 3) – amerykańska baza wojskowa służąca do testów nowych rozwiązań technicznych, zbudowana w roku 1955. Znajduje się w zachodniej części hrabstwa Lincoln na południu stanu Nevada, w Strefie Sił Powietrznych Nellis.
Najpopularniejsze teorie spiskowe związane ze Strefą 51 dotyczą przetrzymywania i badania pozaziemskich form życia pochodzących z obiektu, który rzekomo rozbił się w 1947 roku w pobliżu Roswell (stan Nowy Meksyk). Częste są również spekulacje o samolocie hipersonicznym o nazwie Aurora, osiągającym kilkakrotną prędkość dźwięku. Oprócz tego twierdzono, że odbywają się tam badania poświęcone nowoczesnym broniom energetycznym, kontroli pogody, podróżom w czasie itd. (podajemy za pl.wikipedia.org)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej