Pięknie kwitnąca Magnolia- co warto wiedzieć

0 579

Magnolie to drzewa i krzewy o urodzie, która urzeka niemal każdego. Ze względu na występowanie różnych odmian tej rośliny zakwita ona w innym czasie ,a sposób uprawy nieco się różni. Niektóre warianty rośliny wyglądają bardziej widowiskowo, inne natomiast są stonowane. Zdarzają się przypadki gdy Magnolia po prostu nie chce zakwitnąć. Przyczyn tego zjawiska może być wiele. Ten stan może być uzależniony od nieprawidłowego środowiska rozwoju, innej pory roku zakwitania albo jakiegoś odmiennego aspektu.

Magnolie w ogrodzie

Zwykle nie zależnie od gatunku kwiaty Magnolii rozwijają się pojedynczo. Kolory w zależności od wariantu mogą wahać się od pastelowego różowego do białego. Występują też wyjątki o kremowych i purpurowych odcieniach. W niektórych częściach świata widuję się nawet żółte w kwiaty Magnolii. 

Według podstawowych kryteriów wyróżnia się dwa rodzaje Magnolii. Różni je wysokość. Odmiany małe inaczej karłowate dosięgają jedynie do 2 m. Duże odmiany potrafią sięgać aż do 15 m, jednak częściej będzie się widywało te 5 lub 4 metrowe. Aby dowiedzieć się więcej warto odwiedzić stronę- https://www.ogarnijogrod.pl/magnolia-uprawa-pielegnacja-sadzenie-nawozenie/.

Jak ją uprawiać żeby kwitła?

Aby Magnolia kwitła należy spełnić jej wymagania. Wymaga tego każda roślinna. Gleba, w której zostanie posadzona powinna być żyzna, posiadać dużą warstwę próchnicy i mieć lekko kwaśny odczyn. Magnolie nie przepadają za intensywnymi wiatrami, dlatego miejsce ich zasadzenie powinno być osłonięte od tego rodzaju niedogodności. Istnieją gatunki bardziej światłolubne i mniej. W zależności od tego należy dobrać odpowiednie miejsce w ogrodzie. Roślinę należy też regularnie podlewać, warto aby było to intensywne podlewanie z rzadszą regularnością.

Pierwszym objawem odwodnienia Magnolii są przesuszone kwiaty, które nie kwitną. Przy sadzeniu należy uważać, aby nie zasadzić Magnolii w miejscu podmokłym. Zbyt duża ilość wilgoci nie będzie służyła roślinie i może zahamować jej wzrost.

Doskonałym rozwiązaniem, aby stworzyć odpowiednie środowisko Magnolii jest ściółkowanie ziemi wokół niej– najlepiej korą sosnową. Umożliwi to utrzymywanie wilgoci nawet w ciepłą pogodę i zabezpieczy roślinę przed przemarzaniem. Kora sosnowa pomaga też w utrzymywaniu niższego pH. Sadzenie jest istotnym procesem i warto, aby było jednokrotne. Ze względu na delikatność rośliny przy przesadzaniu można uszkodzić system korzeniowy. Należy więc być ostrożnym. Polskie warunki klimatyczne w zimowych porach roku zdecydowanie nie sprzyjają Magnolią. Warto dlatego aby była to odmiana, która jest w stanie przetrwać niższe temperatury.

Dlaczego Magnolia ma problemy z kwitnięciem?

Powodów tego przykrego stanu może być kilka. Jednym z najważniejszych jest nieodpowiednie zasadzenie Magnolii. W przypadku Magnolii rozmnażanej z nasion czas oczekiwania na pierwsze kwiaty może przekroczyć 10 lat. Jest to bardzo długi czas w porównaniu z Magnoliami rozmnażanymi poprzez szczepienie. Odmiany te zostały zmodyfikowane, dzięki czemu kwitną już nawet po dwóch latach. Zwykle następuje to przy trzecim lub czwartym roku. Właśnie z tych powodów przed zakupem nasion należy zapytać sprzedawcę o dokładne informacje dotyczące roślin.

Innymi powodami może być wcześniej wspomniane przesuszenie. W przypadku niedoboru soli mineralnych i minerałów kwiat również nie będzie kwitnął. Nie bez znaczenia pozostaje poziom pH gleby. Ważne są także warunki nasłonecznienia. Uogólniając warunki uprawy muszą być dostosowane ściśle pod dany gatunek rośliny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej