Pamiątkowa tablica od prezydenta RP dla Makowa

3 3 353
Pamiątkowa tablica od prezydenta RP dla Makowa 
30 lipca w Belwederze odbyła się uroczystość, podczas której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przekazał przedstawicielom samorządów miejscowości, na terenie których toczyły się walki, tablice pamiątkowe „Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. Wśród nich znalazł się także Maków Mazowiecki. W imieniu miasta tablicę odebrał burmistrz Tadeusz Ciak.

Z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej Prezydent Polski Andrzej Duda zaprosił 30 lipca przedstawicieli miast, samorządów lokalnych tych miejsc, w których toczyły się walki związane z obroną Rzeczpospolitej, by przekazać 68 tablic upamiętniających tamte wydarzenia.

Zwycięstwo nad bolszewikami, nad Armią Czerwoną oznaczało ratunek nie tylko dla Rzeczpospolitej, ale również dla Europy i może nawet dla całego świata. I dlatego setna rocznica wiktorii warszawskiej jest dla naszej historii, dla naszego bytu państwowego i tożsamości niezwykle ważna.

Prezydent RP przekazał pamiątkową tablicę Burmistrzowi Miasta Tadeuszowi Ciakowi.

 – Tablica zostanie umieszczona w miejscu wybranym przez przedstawicieli mieszkańców Makowa Mazowieckiego – radnych miasta – poinformował burmistrz

Całą uroczystość można obejrzeć tutaj:

Oglądaj

Zdjęcia: Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. obserwator mówi

    Może redakcja Maków Online powinna napisać coś na temat bitwy 1920roku na naszym terenie. Artykuł z myślą o młodym pokoleniu , zapoznania się z histrią tak ważną dla Naszego kraju . Data ta ma też ważny wpływ na losy naszego miasta.

  2. stanisław mówi

    Proszę redakcję o zdjęcie tablicy pamiątkowej , zeby można było przeczytać tekst jaki się na niej znajduje.

  3. Vickiemag mówi

    ImmunoActivator – lekarstwo na odpornosc – https://kshop5.pro/KSDT3V/

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej