Obudzić dobro w nas

8 3 271

” WESPRZYJMY SWOJĄ DOBROCIĄ I ŻYCZLIWOŚCIĄ BOŻE NARODZENIE MAKOWSKICH PENSJONARIUSZY DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ, których Pandemia doświadcza szczególnie – wielomiesięczną izolacją, brakiem osobistych kontaktów z rodziną i SAMOTNOŚCIĄ ” – z takim apelem do mieszkańców Makowa Mazowieckiego – wyszła w mediach społecznościowych  P. Hanna Trela, liderka i wolontariuszka Ruchu Szymona Hołowni – Powiat Makowski.

10-dniowa zbiórka zaowocowała wymarzonymi  Gwiazdkowymi  Prezentami dla wszystkich 36 pensjonariuszy.
Pięknie zapakowane upominki trafiły we wtorek 22grudnia br. pod choinkę w makowskim DPS, aby w Wigilię być wręczonymi TYM, KTÓRZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ  NASZEJ  ŻYCZLIWOŚCI I DOBROCI.
Organizator przedsięwzięcia dziękuje wszystkim  DARCZYŃCOM, którymi są:

P. Małgorzata i Andrzej Bojarscy,

P. Danuta i Grzegorz Packo,
P. Joanna i Dariusz Tyjewscy,
P. Stanisława i Wojciech Komorowscy,
P. Marzena i Arkadiusz Perdion,
P. Aneta Piecuska,
P. Dariusz Kohn,
P. Joanna Wielgolawska
P. Ewa Miecznikowska.
P, Agnieszka Samsel – Kilianek,
P. Monika Michalska,
P. Halina Dźwigacz,
P. Alicja Kacprzycka,
P. Nina Zegarowska,
P. Agnieszka Kościug,
P. Damian Dziewanowski,
P. Hanna Trela oraz darczyńca, który pragnie pozostać anonimowy.
” MAKÓW JEST WIELKI,  MAKÓW JEST SZCZODRY.
   DZIĘKUJEMY.”
Foto: Damian Dziwanowski.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

8 Komentarze
 1. mieszkaniec mówi

  A gdzie jest ratusz?. Gdzie starostwo?. A do autora piszącego artykuł, podkreślanie przynależności do jakiejś parti politycznej w tak szczytnym celu jest nie na miejscu. Takie akcje robi się z potrzeby serca i należy dziękować wszystkim za odzew na apel wolontariszy.

  1. Ew mówi

   to ruch społeczny a nie partia 😉 Jak dla mnie tych kilka dodatkowych słów nic nie odbiera dobremu uczynkowi, nie ma co się wstydzić dobrych działań i dobrze wiedzieć, komu je przypisać

 2. mieszkaniec mówi

  W wolontariacie nie ma barw politycznych, i nikt z wolontariuszy tego nie podkreśla. Wolontariat jest z potrzeby serca niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wolontariat jest apolityczny. Rozumnie to każdy wolontariusz. Na tym kończę.

  1. Ew mówi

   Warto przeczytać definicję tego, o czym się pisze 😉

   wolontariat [łac. voluntarius ‘dobrowolny’, ‘chętny’], nieodpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych osób, społeczności czy organizacji;

   Nie ma nic o potrzebie serca, ani o tym, że wolontariat ma być apolityczny. Można czerpać korzyści z wolontariatu, nie tylko satysfakcję.

 3. Lil mówi

  Dlaczego bez maseczek? Czy Państwo mieszkają razem, czy są ignorantami? Przecież mamy pandemię.

 4. Makowiak mówi

  a czemu nie zamieściliście fotek z pożaru piwnicy w TBS, zero newsów … a tyle było zdjęć robionych i filmików… nie codziennie dzieci podpalają piwnicę i to dzień przed świętami

 5. smutny mówi

  Dziewczyny z zespołu „Deo Gratias” także obdarowały pensjonariuszy. Z potrzeby serca. Bez reklamy.

  1. Mlods mówi

   Można coś zrobić z potrzeby serca i z rozgłosem, to się nie wyklucza. Wręcz może pomóc zachęcić kolejne osoby do wzięcia udziału lub samodzielnego podejmowania inicjatyw, dać inspirację. Nie ma za to potrzeby porównywać do siebie fajnych pomysłów na pomoc i ich kontrastować. Trzeba się cieszyć, że jest więcej dobra wokół nas, zamiast szukać dziury w całym.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej