Komunikat UM w sprawie jakości wody

2 4 648

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta Maków Mazowiecki. Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację na terenie miasta związaną z jakością wody i podjęto następujące działania:

 • Prezes MPUK w Makowie Mazowieckim, poinformował, że przeprowadzono prace związane z dezynfekcją studni głębinowych i filtrów stacji uzdatniania wody.
 • Uzgodniono, że na terenie Miasta, zostaną uruchomione punkty poboru wody tj. – Miejski Dom Kultury (ul. Moniuszki 2)- Klub Seniora przy Urzędzie Miejskim w Makowie Maz. (ul. Moniuszki 6 – wejście od strony parkingu) – Szkoła Podstawowa Nr 2 (ul. Gen. Pułaskiego – wejście od ul. 1 Maja – punkt poboru w łączniku między szkołą a halą sportową )Punkty będą czynne od dnia 3.12.2021 (piątek) w godzinach od 13.00 do 20.00, a w pozostałe dni tj. w sobotę 4.12. i w niedzielę 5.12 w godzinach 8.00 – 18.00.
 • Za pośrednictwem pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, woda trafi do osób podopiecznych MOPS, którzy nie są w stanie samodzielnie zaopatrzyć się w wodę w uruchomionym punkcie poboru.
 • Osoby przebywające na izolacji bądź na kwarantannie, które nie mogą liczyć na wsparcie, proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego pod nr telefonu 29 717 10 02, dzisiaj do godz. 14.00.
 • Po działaniach podjętych przez MPUK, pobrano kolejne próby wody. O aktualnej sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z informacją przekazaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Makowie Mazowieckim o obszarach, które zostały wyłączone z możliwości korzystania z wody.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. mieszkaniec mówi

  No i co. Stary niezawodny klin poratuje ludzi. A tak szybko jakiś baran zlikwidował jego.

 2. Zenek mówi

  Dziękujemy Biedronce za szybką reakcję z dostawą wody. Niestety chłopcy i dziewczynki nie zdali egzaminu.
  Mieszkańcy Osiedla Ciechanowska.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej