Komunikat burmistrza miasta Maków Mazowiecki w sprawie pandemii koronawirusa

5 7 115

Komunikat burmistrza miasta Maków Mazowiecki w sprawie pandemii koronawirusa 

W czwartek, 12 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w celu skoordynowania działań powstrzymujących rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obecnie kluczowe znaczenie mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń oraz zachowanie spokoju.

W związku z zaistniałą w ostatnich dniach sytuacją, związaną z pojawieniem się w naszym kraju koronawirusa COVID-19 (SARS-CoV-2) oraz potencjalnym zagrożeniem jego rozprzestrzenienia,

Burmistrz Miasta Maków Mazowiecki zwraca się z prośbą do mieszkańców Miasta oraz innych osób przebywających na jego terenie o zachowanie szczególnej ostrożności, a także do stosowania się do wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, dotyczących zasad dbania o higienę oraz ochrony przed koronawirusem.

W czwartek, 12 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w celu skoordynowania działań powstrzymujących rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obecnie kluczowe znaczenie mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń oraz zachowanie spokoju.

Od 12 do 13 marca w placówkach oświatowych nie będą się odbywały żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. a jedynie będą prowadzone jedynie zajęcia opiekuńcze – dla uczniów, którym nie udało się zapewnić opieki rodziców (tylko w przedszkolu lub szkole do której uczęszcza dziecko).

Od poniedziałku, 16 marca – uczniowie i wychowankowie już nie będą przychodzili do szkół. Przestrzegamy jednak, że czas wolny od szkoły to nie ferie. Nauczyciele za pomocą dzienników elektronicznych będą komunikowali się z rodzicami i uczniami, po to aby ten czas wykorzystać na uzupełnienie wiedzy. Apelujemy, aby te czternaście dni potraktować jako kwarantannę i ograniczyć spotkania z kolegami i znajomymi. Nauczyciele pozostaną w gotowości pracy, za co będzie im przysługiwało wynagrodzenie (zgodnie z art. 81 § 1 Kodeksu Pracy).

Informujemy, iż rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje zasiłek opiekuńczy. Wystarczy złożyć oświadczenie do swojego pracodawcy. Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS.

Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Mazowieckim oraz filie biblioteczne będą zamknięte dla czytelników. Odwołane są także zajęcia w Miejskim Domu Kultury w  Makowie Mazowieckim, Centrum Dialogu Kulturowego Dom Wesołka oraz wszystkie zajęcia sportowo – rekreacyjne w szkołach i na terenie obiektów sportowych Miasta Maków Mazowiecki. Zawieszone zostały zajęcia dla seniorów w klubie SENIOR+.

Ochrona seniorów

Zwracamy się do naszych mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze i samotne. Osoby te, jeśli to możliwe, powinny zaniechać przebywania w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Starajmy się, aby dzieci nie miały kontaktu ze starszymi. Prosimy także mieszkańców o zgłaszanie osób, które wymagają szczególnej opieki ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Mazowieckim.

Telefon kontaktowy do MOPS w Makowie Mazowieckim: 29/ 69 11 401

Zadzwoń przed przyjściem do przychodni!

Zachęcamy, aby przed przyjściem do przychodni zadzwonić do placówki, aby poddać się krótkiemu wywiadowi. Jeśli wybierają się Państwo w celu przepisania recepty na leki, informujemy, iż można zrobić to telefonicznie i nie ma potrzeby osobistej wizyty w przychodni. Po przepisaniu leków, pielęgniarka poda numer recepty, za pomocą którego będzie można wykupić lekarstwa w aptece.

Kontakt telefoniczny do makowskich przychodni:

 • WANTA Anna Machnicka, Krzysztof Machnicki Spółka Cywilna, ul. Polna 1 – tel. 29 71 71 031
 • Przychodnia Medycyny Rodzinnej MSWiA, ul. Kopernika 3 – tel. 29 717 32 49
 • Przychodnia Przyszpitalna SPSZOZ, ul. Witosa 2 – tel. 29 714 23 82
Obsługa mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Towarzystwie Budownictwa Społecznego  i Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych

Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim, MOPS, TBS i MPUK cały czas prowadzą obsługę interesanta, jednak w miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową lub poprzez e-PUAP, a także o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w urzędach. Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans zarówno od pracownika jak i od innych oczekujących.

Wszelkie zapytania dotyczące spraw załatwianych w makowskim urzędzie prosimy kierować pod numery telefonów:

– sekretariat – 29 71 71 002

adres e-mail: urzad@makowmazowiecki.pl

– opłata za podatki lokalne i opłata śmieciowa – 29 71 42 143, 29 71 42 139

– działalność gospodarcza – 29 71 42 130,

– dowody osobiste i ewidencja ludności – 29 71 70 710, 29 71 70 711.

Ważne telefony

Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim

uruchomiła całodobowy numer telefonu 606 165 090 lub 608 501 846.

BURMISTRZ MIASTA
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

5 Komentarze
 1. Hosc mówi

  Materiał umieszczony z datą wsteczną po komentarzu, że burmistrz powinien wprowadzić takie rozwiązania. Brawo. Komentarze oczywiście usiniete. Dno! Przechodzimy na forum to. Jesteście kompletnie niepoważni. Uwagi do władzy maja ja zmobilizować do działania, panie Brzostku

  1. admin mówi

   Szanowny Hosc. Przejście na forum to jest dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Tam można anonimowo obrażać i pisać oszczerstwa bez odpowiedzialności. Takie komentarze jak Twój są i będą usuwane, gdyż makowonline.pl nie jest miejscem gdzie będziesz wylewać swoje frustracje i nienawiść do władzy.

   1. Gość mówi

    Niezależna „gazeta” powinna mieć wolność słowa.

    1. Zbyszek mówi

     ,,Wolność słowa” brzmi pięknie ale tacy jak Ty ,,Gościu”wycierający sobie buźkę frazesami o wolności naładowani jadem , frustracją i niechęcią do kogo i czegokolwiek niszczycie to.
     Czy was interesuje dobro ludzi,wspólny interes mieszkańców, solidarność w trudnych chwilach? Nie. Ważne jest żeby opluć,zeszmacić,zbesztać wtedy czujecie się wielcy i intelektualnie dowartościowani!
     Tak jak Ci którzy doprowadzili prof.Wojciecha Rokitę nad przepaść!
     Jesteście dumni??? Bo to także WASZE dzieło..

 2. Ula mówi

  Dziwi mnie,że w obliczu światowej tragedii stać Gość na jazgot. Ważne aby Makowska społeczność za 2-3 miesiące była taka jak teraz. Dbajmy o to aby nasi dziadkowie i rodzice byli wtedy z nami. Nie ważne czy na lewo,prawo czy w środku. Po prostu to przezyjmy

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej