Gdzie sprawdzić samochód używany w Warszawie lub okolicach?

0 840

Sprawdzanie samochodu używanego przed zakupem to obecnie nie tyle opcja, ile prawdziwy obowiązek. To jedna z metod, która skutecznie pozwoli nam się upewnić, że samochód, który chcemy kupić, naprawdę wart jest zakupu, a nie jest to Puszka Pandory, która chwilę po zakupie będzie wymagać ogromnego dofinansowania z naszej strony.

Sprawdzenie samochodów używanych nie jest jednak zadaniem łatwym, i nie powinien podejmować się go każdy – w końcu to, że jesteśmy dobrymi kierowcami, wcale nie oznacza, że na tyle znamy się na motoryzacji czy mechanice, by móc ocenić, czy dany samochód jest sprawny, czy też nie. Istotne jest tutaj zwłaszcza to, że sprzedający samochody używane mają w tym naprawdę ogromne doświadczenie, a ich wiedza, ale również umiejętności sprzedaży zapewne będą ponadprzeciętne – to naprawdę trudny konkurent, zwłaszcza jeżeli z pełną premedytacją stara się sprzedać nam jedynie pozornie sprawny i pozornie bezproblemowy samochód.

Jak sprawdzić samochód używany przed zakupem?

Nie jest to łatwe. Na samym początku należy wyposażyć się w podstawowy sprzęt, do którego zaliczymy miernik grubości lakieru. Podczas samych oględzin należy skupić się na lakierze, potencjalnych poprawkach lakierniczo-blacharskich, wszelakich uszkodzeniach, ale też oznakach rdzy.

Powinny zostać sprawdzone również opony, a ich nierównomierne zużycie może wskazywać na poważne problemy z geometrią rozjazdu, które zdarzają się po wypadkach.

Wnętrze również powinno zostać sprawdzone – chodzi zarówno o kompletność wyposażenia, jak i jego zużycie, które powinno wskazywać na ilość przejechanych kilometrów. Konieczne jest również sprawdzenie podwozia, warto podłączyć samochód do komputera diagnostycznego, ale na pewno nie można zapomnieć o wykonaniu jazdy testowej – to podczas niej sprawdzi się działanie hamulców, układu kierowniczego, silnika czy samej skrzyni biegów.

Jak sprawdzić historię pojazdu?

Stan techniczny samochodu to jednak nie wszystko. Aby mieć pewność, ze samochód wart jest zakupu, trzeba sprawdzić również jego historię. Można to zrobić, rozkodowując numer VIN, czyli numer nadwozia konkretnego samochodu. Czasami mogą być potrzebne do tego dodatkowe informacje, jak obecne tablice rejestracyjne czy data pierwszej rejestracji.

Numer VIN może dostarczyć nam bardzo wiele informacji nie tylko o samochodach krajowych, ale również o samochodach sprowadzonych do Polski z zagranicy. Do informacji tych nalezą m.in. historia szkód i wypadków, ich miejsca, data, szkoda całkowity, ilość zarejestrowanych przejechanych kilometrów, historia zmiany właścicieli, historia zgłaszania kradzieży. Widać więc, że sprawdzony numer VIN często dostarcza nam znacznie więcej informacji o samochodzie, niż ogłoszenie o sprzedaży danego pojazdu czy sam właściciel.

Firmy sprawdzające samochodu używane przed zakupem

Sprawdzenie samochodu używanego nie musi być zadaniem łatwym, gdy nie ma się odpowiedniej wiedzy, doświadczenia czy sprzętu. Może być również bardzo problematyczne, gdy samochód znajduje się z dala od Warszawy czy jej okolic – przejazd setek kilometrów w celu sprawdzenia samochodu to koszt, ale również czas, którego potrzebujemy. Należy też pamiętać, że znakomite samochody, które pozakazywane są w ogłoszeniach, często na żywo prezentują się zgoła inaczej. Dlatego tak dobrze jest zlecić sprawdzenie samochodu komuś innemu, i taką osobą są specjaliści z firmy MotoControler. Firma ta zajmuje się sprawdzaniem samochodów przed kupnem w Warszawie, w jej okolicach, ale i w innych częściach kraju.

Jej usługi są naprawdę tanie, i za sprawdzenie samochodu niezależnie od jego lokalizacji, możemy zapłacić mniej, niż 400 zł – jest to więc naprawdę znakomita i konkurencyjna oferta.

Cała usługa jest również bardzo prosta – zgłaszamy się do firmy, wybieramy pakiet, opłacamy go i przesyłamy ogłoszenie, z którego samochód ma być sprawdzony.

Specjalista z firmy – a należą do nich m.in. byli rzeczoznawcy – sam umawia się na oględziny najszybciej, jak to możliwe. Sam wykonuje on również jazdę testową czy wizytę w warsztacie. Całość jest więc naprawdę kompleksowa, a raport trafia do klienta najczęściej w ciągu 48 godzin. Dodatkowo zawiera on nie tylko liczne zdjęcia czy realne informacje dotyczące technikaliów i stanu pojazdu, ale odpowiada na pytanie, które jest najważniejsze dla naprawdę wielu osób – czy zdaniem specjalisty, samochód ten jest wart zakupu w danej cenie, czy też nie? Jest to kluczowe zwłaszcza dla osób, które nie znają się na mechaniczne – również one dzięki raportowi będą wiedziały, czy kupować, czy nie kupować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej