Dzieje Makowa Mazowieckiego Tom II – już w maju

0 962

Już niedługo wszyscy posiadacze I tomu Dziejów Makowa Mazowieckiego mogą zacząć się rozglądać za miejscem na półce na tom II.

Jeśli nie posiadasz jeszcze I tomu zapraszamy do zakupu specjalnego dwutomowego wydania.

Po trwającej cztery i pół roku pracy przygotowujemy do druku w kwietniu bieżącego roku również II tom kompleksowej syntezy Dziejów Makowa Mazowieckiego lat 1945-2020.

Tom drugi w wydaniu książkowym (600 stron, 216 zdjęć z czego część w kolorze) ukaże się w 1000 egzemplarzy do końca kwietnia.

Pierwszy tom Dziejów Makowa (do 1945 roku) można już zakupić, a tom II lub specjalne dwutomowe wydanie będzie dostępne do zakupu od maja w:

– w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Curie – Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim, ul. Kopernika 2 (w bibliotece szkolnej lub w sekretariacie)
– w Bibliotece Miejskiej przy Urzędzie Miasta, ul. Moniuszki 6
– lub wysyłkowo po dokonaniu przedpłaty (koszt wysyłki to 17 zł dla jednej sztuki)

Każdy zainteresowany otrzymaniem tych publikacji może złożyć zamówienie na fanpage’u Stowarzyszenia Pomocy Liceum na Facebooku lub mailowo przez Liceum (e-mail. lommak@o2.pl; tel. 29 7171285) po wcześniejszym przekazaniu darowizny na konto nr 91 1240 5325 1111 0000 5051 3853 tytułem Darowizna na rzecz Stowarzyszenia (minimum 60 złotych za 1 książkę).

Stowarzyszenie włączając się w obchody jubileuszu 600-lecia praw miejskich Makowa rozpoczęło przygotowania stałej wystawy historycznej z wybranymi około 60 zdjęciami z opisami historii miasta z obu tomów oraz sesji naukowej z wykładami profesorów – autorów wybranych rozdziałów „Dziejów Makowa” przeznaczonej dla nauczycieli szkół powiatu makowskiego i nie tylko.

Sesja z premierą wystawy planowana jest w terminie umożliwiającym uczestnictwo wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy do współpracy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej