Domowe biuro – w jakie urządzenia warto się zaopatrzyć?

0 625

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje w trybie zdalnym. Stworzenie komfortowego i ergonomicznego miejsca pracy we własnych czterech ścianach to nie lada wyzwanie. Dobra organizacja przestrzeni stanowi połowę sukcesu, drugą połowę stanowią dobre sprzęty, w które powinno się zaopatrzyć w trakcie pracy w systemie home office.
Domowe biuro wymaga zakupu kilku sprzętów, akcesoriów do nich i odpowiedniego oświetlenia. Jakie to są rzeczy? Przekonaj się sam.

Przydatne sprzęty

W przestrzeni domowej, którą zaaranżujesz na biuro lub miejsce do pracy, nie powinno zabraknąć kilku elektronicznych sprzętów. Będą Ci one często potrzebne do wykonywania codziennych obowiązków.

Komputer stacjonarny/laptop

To podstawowy sprzęt biurowy. Ciężko sobie bez niego wyobrazić pracę i wykonywać jakiekolwiek zlecenia. Komputery stacjonarne są zdecydowanie częściej spotykane w firmach niż w domach, co nie oznacza, że tam nie występują. Odpowiedni sprzęt musi być niezawodny, wydajny i cicho pracować. Ponadto powinien posiadać odpowiednią rozdzielczość ekranu i matową matrycę, by oczy podczas całodziennego trybu pracy się nie męczyły. Laptopy wyposażone są już w klawiaturę. Komputery stacjonarne, jeśli kupowane są w zestawie, zwykle już też. Można oczywiście, poprzez zakup innej, ją wymienić. Jeśli to wszystko wydaje Ci się zbyt skomplikowane, to obsługa sklepu, w którym kupujesz sprzęt, zawsze służy Ci pomocą. Wystarczy, że przedstawisz swoje oczekiwania i powiesz, do jakich celów potrzebujesz komputera lub laptopa.

Drukarka

Drukarka to niezbędnik każdego biura. Bez tego urządzenia nie można mówić o właściwym wyposażeniu tego kąta do pracy. Na rynku jest duży wybór drukarek. Dostępne są drukarki laserowe oraz atramentowe. Drukarki laserowe są tanie i nie sprawiają problemów w eksploatacji, jednak ich funkcje są ograniczone. Do drukarki atramentowej potrzebne będą Ci tusze HP. To materiały eksploatacyjne z najwyższej półki, które gwarantują kompatybilność z urządzeniem, które posiadasz i jego bezawaryjną pracę. Sklep internetowy ProfiBiuro zadba o wysoką jakość Twoich wydruków. Tusze do drukarek HP dbają o konserwację urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że nie uszkodzą drukarki, w którą właśnie zainwestowałeś. Dlatego ważne jest, żebyś zdecydował się na oryginalny tusz do drukarki HP i oczywiście kupił dobre jakościowo urządzenie. Szeroki wybór drukarek znajdziesz na https://www.profibiuro.pl/.

Mysz i klawiatura

Są one używane najczęściej z biurowych urządzeń. Ważne jest, żeby zadbać o odpowiednie ułożenie ręki na każdym z tych sprzętów. Jeśli nie są one dobrej jakości, to cierpią nasze nadgarstki, a więc nasze zdrowie. Jeżeli chodzi o myszkę, to ważny jest jej ergonomiczny kształt i możliwość działania na każdej powierzchni. Taka funkcja może być w naszym odczuciu tylko gadżetem, ale jest to naprawdę wygodne, ponieważ nie trzeba się wysilać i męczyć z szukaniem odpowiedniego miejsca dla myszki na biurku. Szukając dobrej klawiatury, zwróć uwagę na klawisze. Klawiatury mechaniczne, czyli takie, które mają wysokie klawisze, są jednymi z bardziej wytrzymałych klawiatur. Komfort pisania zapewniony!

Podstawka do laptopa – czy jest potrzebna?

Pracujesz 8 godzin przy biurku? A może leżysz w łóżku z laptopem? Długotrwała praca przy laptopie w takiej pozycji obciąża plecy. Ciągłe garbienie się też nie sprzyja Twojej postawie i plecom. Inwestując w podstawkę pod laptopa, sprawisz, że ekran uniesie się na wysokość Twojego wzroku. Koniec z garbieniem się i bólem pleców.

Podstawka pod laptopa nie jest niezbędna, ale jest bardzo przydatna. Pomoże Ci odciążyć potrzebne partie Twojego ciała.

Organizacja domowego biura krok po kroku

Laptop jest, drukarka jest, tusz do drukarki HP jest. W podstawkę warto zainwestować – to już wiesz. Co dalej? Jak to ubrać w całość?

  1. Znajdź miejsce na nowe biuro.
  2. Rozmieść zakupione sprzęty na biurku. Powinny one pomieścić laptopa, myszkę, klawiaturę i oświetlenie. Pusta powierzchnia na blacie również jest ważna, musi jej trochę być, żeby dobrze Ci się pracowało.
  3. Wszystkie dokumenty, drukarkę, ewentualnie zapasowe tusze HP i książki trzymaj na półkach w pobliżu.
  4. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie – lampka na biurku musi być.
  5. Uzupełnij całość zielenią. W miejscu przeznaczonym na domowe biuro postaw rośliny – dobrze wpływają na samopoczucie i sprzyjają pracy.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej