Ćwierć miliona w organizmie

0 1 259
  • Funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt ponad 1,25 kg kokainy.
  • Narkotyki „przewoził” Nigeryjczyk w butach oraz metodą wewnątrzustrojową.
  • Przemytnik został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) pełniący służbę na  Lotnisku  Chopina w Warszawie, wytypowali do kontroli celnej 36-letniego obywatela Nigerii z kartą pobytu Rzeczypospolitej Polskiej. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierunek przylotu z kraju podwyższonego ryzyka przemytu narkotyków (Gujana Francuska) oraz nerwowe zachowanie podróżnego.

Podjęta przez funkcjonariuszy decyzja o kontroli bagażu okazała się strzałem w dziesiątkę. Między odzieżą, w dwóch sportowych butach, ukrytych było 42 owalnych kapsułek zawierających białą substancję. Wstępne badania wykonane narkotestem potwierdziły, że to kokaina, co została potwierdzone w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu podróżnego do szpitala, celem wykonania badania na obecność narkotyków w organizmie. Wyniki tomografii komputerowej przewodu pokarmowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy.

Nigeryjczyk przemycał łącznie 85 kapsułek kokainy o czarnorynkowej wartości pół miliona zł.

Za próbę przemytu takiej ilości narkotyków, mężczyźnie grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Podróżny przez sąd został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej