Apel Burmistrza! Do powracających z zagranicy!

5 1 898

Apel Burmistrza! Do powracających z zagranicy! 

Zwracam się z prośba do wszystkich, którzy powrócili i wracają z zagranicy aby bezwzględnie przestrzegali zaleceń dotyczących kwarantanny.

Osoby, które lekceważąc obowiązek kwarantanny, np. chodząc po sklepach i instytucjach, stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia, nie tylko swoich bliskich, ale większości społeczeństwa.

W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie mieszkańców, informuję, że wszystkie osoby powracające do Polski w okresie od dnia 15 marca 2020 r. do odwołania muszą być objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną.

Obowiązek kwarantanny w stosunku do wszystkich osób przekraczających granicę państwa polskiego powstaje z mocy prawa i nie wymaga konkretyzacji w formie decyzji organów inspekcji sanitarnej.

Bardzo proszę o poważne potraktowanie istniejącej sytuacji. Tylko odpowiedzialne postępowanie uchroni nas przed zarażeniem tym groźnym dla życia wirusem.

W związku z powyższym, przypominam, że osoby, które odbyły podróż do kraju zagrożonego koronawirusem i wróciły do Polski, a następnie umyślnie nie odbyły kwarantanny mogą ponosić odpowiedzialność karną, ponieważ na podstawie art. 165 § 1 ust. 1 Kodeksu Karnego dopuszczają do szerzenia choroby zakaźnej.

Proszę też wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji o powrocie osób z zagranicy w danej miejscowości, które nie stosują się do ww. zaleceń.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim telefon/fax: (29) 71 71 300, 71 71 244 Numer alarmowy: 606 165 090 lub na numer alarmowy 112
Burmistrz Makowa Mazowieckiego
Tadeusz Ciak
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

5 Komentarze
 1. Gosc mówi

  Pana burmistrza także prosimy o odpowiedzialne zachowania i podjęcie działań w celu ochrony mieszkańców wzorem innych miast. Udostępnianie komunikatów instytucji rządowych i apele to niezbyt dużo…

 2. Mieszkaniec mówi

  „Gościu”zechciej być Gościem jeżeli tylko potrafisz.

 3. GrzaNa mówi

  Burmistrzu… Policja powinna mieć zajęcie z takimi osobami, a nie tylko jeździć bez celowo..

 4. GrzaNa mówi

  Powinien być jakiś rejestr takich osób!

  1. SS mówi

   Tak, i wytatuować im numery.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej