„Nowa normalność” od poniedziałku 20 kwietnia

„Nowa normalność” od poniedziałku 20 kwietnia 

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Zależy nam, aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów.
PIERWSZY ETAP – OD 20 KWIETNIA 2020
Działalność gospodarcza – nowe zasady w handlu i usługach

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:

  • do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
  • w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni
Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!

Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

Kult religijny – 1 osoba na 15 m2

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
Osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

(źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapy

„Nowa normalność w makowskich świątyniach:
  • Kościół pw. Bożego Ciała (fara) – Od 20.04. (tj.od jutra) w naszej świątyni o powierzchni 617 m2, będzie mogło przebywać na nabożeństwach 41 osób (nie wliczając ks.  i służby liturgicznej). Obowiązują maseczki!!
  • Kościół pw. św. Brata Alberta – od poniedziałku 20 kwietnia, podczas Mszy Św. i innych obrzędów sprawowanych w kościele będzie mogło przebywać 28 osób. Osoby te powinny zachowywać bezpieczną odległość między sobą – 2 metry oraz mieć zakrytą twarz (według przepisów ogólnych). Zasłaniać usta i nos powinni wszyscy wierni, którzy są w kościele zebrani na liturgii innych obrzędach, oprócz celebransa sprawującego Mszę Św.
koronawirusNowa normalnoścograniczeniaparafia pw Św Brata Albertasytuacja epidemiologicznaznoszenie ograniczeń
Komentarze (1)
Skomentuj
  • Jerzy

    Ciekawe czy proboszczowie zdają sobie sprawę z tego, że są odpowiedzialni za przestrzeganie właściwej ilości wiernych w swoich świątyniach i kto prócz Nich będzie tego pilnował?