Liceum oficjalnie otwarte po rozbudowie i modernizacji

7 7 668

Liceum oficjalnie otwarte po rozbudowie i modernizacji 

W mikołajkowy piątek 6 grudnia w LO im. M. Curie-Skłodowskiej odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcie po rozbudowie i modernizacji. Z tej okazji szkołę odwiedziło wielu znakomitych gości na czele z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem.
Długa lista gości

Dzień ten zapisze się w historii szkoły. Nieczęsto zdarza się, by gościła w swoich progach aż tyłku znakomitych gości jednocześnie. Byli wśród nich: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Dorota Skrzypek – I mazowiecki wicekurator oświaty, Marcin Grabowski – Delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Mirosław Augustyniak, Mirosław Adam Orliński, starosta makowski Zbigniew Deptuła, Dariusz Wierzbicki – przewodniczący rady powiatu w Makowie Mazowieckim, Janusz Gójski – wicestarosta powiatu makowskiego, ksiądz kanonik Stanisław Dziekan – proboszcz parafii Św. Józefa w Makowie Mazowieckim, Tadeusz Ciak – burmistrz miasta Maków Mazowiecki, Piotr Świderski – burmistrz gminy Różan, Michał Jasiński – wójt gminy Karniewo, Adam Rupiński – wójt gminy Młynarze, Wiesław Chrzanowski – wójt gminy Rzewnie, Roman Gisztarowicz – wójt gminy Sypniewo, dyrektorzy jednostek i wydziałów starostwa powiatowego, komendanci Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowej Komendy Policji w Makowie Maz., Katarzyna Ciesielska – przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Liceum – prezes Jan Rutkowski i Piotr Matejuk, byli dyrektorzy liceum – Krzysztof Wachol i Robert Kluczek, emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele liceum oraz oczywiście uczniowie.

Przebieg uroczystości

Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi.

 

Następnie odsłonięta została tablica pamiątkowa z napisem: „Budynek Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej został rozbudowany i wyremontowany dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Zbigniewa Deptuły, Starosty Makowskiego oraz członków Zarządu i Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim w kadencjach 2014-2018 i 2018-2022 dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń społeczności. Z wyrazami podziękowania Dyrekcja, Rada Rodziców i uczniowie”.

Następnie ksiądz kanonik Stanisław Dziekan dokonał poświęcenia tablicy oraz krzyży, które zostaną umieszczone w salach lekcyjnych.

Spod tablicy i pomnika patronki szkoły uczestnicy uroczystości udali się na piętro, gdzie została przecięta wstęga do pracowni komputerowej. Pracownia została zmodernizowana przy pomocy środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.

Warto zaznaczyć, że górny korytarz udekorowany był dużymi fotografiami przedstawiającymi życie szkoły. Można było także obejrzeć zrealizowany przez makowskich licealistów film, poświęcony historii szkoły.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej.

Curie pokazało swoje znaczenie

Zapowiedziano program artystyczny, toteż większość uczestników uroczystości spodziewała się typowego widowiska słowno-muzycznego. Scenariusz programu, opracowany przez wicedyrektor Elżbietę Modzelewską zaskoczył i wzruszył do łez wielu obecnych na sali.

Program polegał na tym, że znane osoby, związane z liceum opowiadały o tym, czym dla nich była i jest ta szkoła. O swoich związkach ze szkołą opowiadali więc m.in. dr Piotr Matejuk, który pamięta dzień otwarcie LO w 1946 r., absolwent Tadeusz Ciak, wieloletni dyrektor Krzysztof Wachol, Jan Rutkowski, komendant PSP Arkadiusz Gołębiewski, starosta Zbigniew Deptuła. Wnuki komendanta i starosty, które też pojawiły się na scenie pytały o to, czy będą kiedyś chodzić do tej szkoły, czyli LO w Makowie.

O to samo zapytała też Julia, córka dyrektor LO Urszuli Nienałtowskiej. Pani dyrektor stanęła przed mikrofonem jako ostatnia. Była bardzo wzruszona i nie było w tym nic dziwnego, bo chwila była podniosła.

Były to wzruszające chwile i trudno się dziwić że na twarzach widzów malowało się wzruszenie, a kilkoro nawet uroniło dyskretnie łezkę. Dla wielu był to powrót do czasów młodości. A jednocześnie prezentacja życiowych osiągnięć absolwentów.

 

– Szkoła pokazała czym jest, jaką pełni rolę i jakie ma znaczenie dla miejscowej społeczności – powiedział marszałek Adam Struzik i było to trafne podsumowanie tej części uroczystości.

 

Uroczystości trwały dość długo, toteż z wielkim uznaniem został przyjęty poczęstunek, przygotowany na pięknie udekorowanych stołach przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej.

 

Na zdjęciach poniżej: oficjalne otwarcie liceum po rozbudowie i modernizacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Jacek mówi

    Czy omawiano niegodziwości popełnione przy wyborze dyrektora ?

    1. Michal mówi

      Eee tam po co omawiać ogólnie wszelkie niegodziwosci wladzy

  2. sikora mówi

    Pana Gójskiego wymieniono jakby był obecnie wicestarostą, a przemilczano aktualnego, który jest w ciężkim stanie w szpitalu? To jest w porządku?

    1. iza mówi

      może jasiowi marzy się powrót

  3. iza mówi

    czy starosta wykonał remont ze swoich pieniędzy ze widnieje na odsłoniętej tablicy.
    co się tu dzieje ??? od tego jest powiat i środki publiczne. Jak się psl promuje , banda krętaczy.

  4. Michał mówi

    A ten czarodziej w sukience do czego jest potrzebny?

  5. Bohdan mówi

    Masz rację IZA przecież prowadzenie i utrzymanie szkół średnich to zadanie powiatu.

Wdrożyliśmy RODO, chronić i zabezpieczyć Twoje dane osobowe. Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę Więcej informacji Akceptuj Czytaj więcej