Stowarzyszenie Pomocy Liceum podsumowało działalność i przyjęło plan pracy
W czwartek 14 czerwca odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Pracy Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie. W czasie obrad przewodniczący zarządu stowarzyszenia, Jan Rutkowski, przedstawił sprawozdanie z działalności w roku 2017 oraz plan pracy na rok 2018. Obydwa dokumenty zostały przyjęte, a zarząd stowarzyszenia uzyskał absolutorium.
Ze sprawozdania Jana Rutkowskiego wynika, że miniony rok był dla stowarzyszenia pracowity i owocny. Z ważniejszych osiągnięć należałoby wymienić:
- Przyznanie i wypłacenie stypendium dla dziesięciorga uczniów z drugich i trzecich klas LO, wytypowanych przez nauczycieli, osiągających najlepsze wyniki w nauce.
- Zakup książek do szkolnej biblioteki.
- Wspieranie finansowe szkolnego Klubu Sportowego UMKS Macovia.
- Wspieranie działalności Koła Naukowego Fizyków.
- Zorganizowanie i finansowanie dodatkowego nauczania w celu wyrównania poziomu wiedzy uczniów z chemii, matematyki i fizyki oraz dodatkowego nauczania matematyki i języka polskiego w zakresie rozszerzonym, które objęło dwie grupy uczniów.
- Zorganizowanie w maju 2017 roku pobytu i przyjęcia w LO grupy uczniów i studentów z Kanady.
- Współpracę z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie i Akademią Humanistyczną w Pułtusku.
- Współpracę z kanadyjską fundacją „Azrieli” oraz Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie.
- Współpracę z zespołem redakcyjnym opracowującym monografię Makowa.
- Współpracując z filmową Grupą Projektową Stowarzyszenie udzieliło pomocy w powstawaniu filmu pt. „Z archiwum Curie” promującego szkołę oraz nauczycieli.
Jeśli chodzi o plan pracy Stowarzyszenia na ten rok, zdecydowano się kontynuować wszystkie działania prowadzone w roku ubiegłym. Przyjęto także do realizacji trzy nowe zadania. Pierwsze to ogłoszenie konkursów dla uczniów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Drugie nowe przedsięwzięcia, które Stowarzyszenie przyjęło do planu pracy, to ogłoszenie, zorganizowanie i finansowanie konkursu dziennikarsko-fotograficznego. Prace konkursowe mają być wykorzystane do promocji szkoły. Zebranie ustalili, że szkoła i Stowarzyszenie współpracować będzie z makowskim Centrum Dialogu Kulturowego „Dom Wesołka”.
Wobec rozbieżności zdań, realizację pomysłu zorganizowania i finansowania nauczania przygotowawczego dla absolwentów gimnazjów, decyzję co przyjęcia tego projektu do realizacji pozostawiono zarządowi Stowarzyszenia.
Ze względu na rozpoczynające się tego dnia mistrzostwa świata w piłce nożnej, obrady i dyskusja przebiegały sprawnie, dzięki czemu przewodniczący zebraniu prezes Stowarzyszenia mógł ogłosić zamknięcie obrad na kwadrans przed siedemnastą.