Uroczystości Bożego Ciała 2020 w Makowie Maz.

Uroczystości Bożego Ciała 2020 w Makowie Maz. 

W czwartek 11 czerwca obchodziliśmy uroczystości Bożego Ciała. Procesja w parafii pw. św. Józefa przeszła wokół makowskiego Rynku. Procesja w parafii pw. św. Brata Alberta odbyła się na placu przykościelnym.

Z powodu pandemii koronawirusa uczestnicy procesji nosili maseczki ochronne. Dzień był ciepły, było to zatem nie lada wyzwanie.

Na zakończenie procesji ksiądz proboszcz Stanisław Dziekan podziękował wiernym za uczestnictwo oraz za udekorowanie ołtarzy a policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji. Na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa i apelował o to byśmy w tym trudnym czasie byli razem.

Na zdjęciach: procesja Bożego Ciała na Rynku w Makowie, 11.06.2020 r. Zdjęcia z obchodów Bożego Ciała w parafii pw. św. Brata Alberta można obejrzeć na stronie parafii na FB – https://www.facebook.com/parafiaalbert

 

Boże Ciałoksiądz Stanisław Dziekanparafia pw Św Brata Albertaparafia pw św JózefaProcesja
Komentarze (1)
Skomentuj
  • obserwator

    Zcałego serca dziękuję za wspaniałe zdjęcia z tak wielkiego święta. Dumny jestem z mieszkańców mojego rodzinnego miasta. Za to że tradycja trwa w Makowie i przekazywana jest młodemu pokoleniu. Mieszkam daleko ale sercem jestem z Wamy kochani MAKOWIACY. Może Pan burmistrz Ciak postanowi i zamontuje kamerę na żywo z Makowa. Tak mało dla finansów miasta a tak wiele dla tych co co tęsknią za swoim miastem i chcieliby zobaczyć na żywo swoje miasto. Łączę pozdrowienia dla portalu Maków Online i wszystkich mieszkańców Makowa. Proszę o więcej zdjęć z życia miasta.