Prestiżowe wyróżnienie dla byłego dyrektora LO

Dnia 4 listopada 2020 roku, w holu głównym przy posagu patronki Marii Curie-Skłodowskiej w LO nr 1 w Makowie Mazowieckim, Robertowi Kluczkowi z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nagrodę Mazowieckiego Kuratora wręczyli dyrektor LO Nina Brzezińska i wicedyrektor Radosław Filek.

Pierwotnie uroczystość wręczenia Nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty planowano na dzień 28 października 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystość ta została odwołana. Nagroda ta została przyznana Robertowi Kluczkowi za wieloletnią i efektywną pracę na rzecz LO nr 1 w Makowie Mazowieckim. Robert Kluczek z dużym zaangażowaniem pełnił funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim w latach 2005-2019. W tym czasie zrealizował szereg zadań inwestycyjnych dotyczących remontu, rozbudowy i modernizacji szkoły, z czego najważniejsze to budowa hali sportowej oraz rozbudowa i remont budynku szkoły.

Pod jego kierownictwem szkoła, przez ostatnie 10 lat, otrzymywała srebrne i brązowe tarcze jakości w rankingu „Perspektyw”, otrzymała również certyfikat „Wiarygodna Szkoła”. Podejmował współpracę z uczelniami wyższymi tj. Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim, WAT, AWF, Akademią Humanistyczną, SGH i SGGW, dzięki której młodzież LO mogła uczestniczyć w wykładach, rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Był inicjatorem współpracy z Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie oraz Fundacją Azrieli z Kanady.

Organizował sesje popularno-naukowe tj. „Naukowe osiągnięcia Marii Curie-Skłodowskiej i jej związki z ziemią makowską: oraz :Nieznane karty z historii ziemi makowskiej:, spotkania licealistów z policją, przedstawicielami Sanepidu, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej czy sędzią Anną Marią Wesołowską. Był organizatorem wymiany młodzieży polsko – niemieckiej.

Przez ponad 10 lat pełnił funkcję przewodniczącego Komisji OKE w Warszawie sprawdzającej prace maturalne z wiedzy o społeczeństwie. Przygotowywał uczniów laureatów Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Patria Nostra”. Był pomysłodawcą i realizatorem programu „Młodzi makowscy lingwiści”. Organizował, we współpracy z uczelniami wyższymi, egzaminy dla licealistów na certyfikaty na różnych poziomach z języka angielskiego. Przez 10 lat prowadził program „Wakacje z angielskim”, w ramach którego uczniowie podnosili swoje umiejętności językowe. Organizował warsztaty historyczne. Był inicjatorem powstania Stowarzyszenia Pomocy Liceum, w ramach jego działalności organizowane były konkursy historyczne dla uczniów z Makowa oraz powiatu makowskiego. Przygotowywani do konkursów i egzaminów, przez niego uczniowie zajmowali wysokie lokaty.

Dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Starosty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój edukacji, podnoszenie jakości oświaty w powiecie i trud wkładany w wychowanie młodzieży.

Otrzymał również Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” od Marszałka Województwa Mazowieckiego, „Złoty Medal za długoletnią służbę” od Prezydenta RP i „Medal Komisji Edukacji Narodowej” od Ministra Edukacji Narodowej. Aktualne wyróżnienie – Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest też wyróżnieniem dla Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim. Liceum to kierowane przez wiele lat przez Roberta Kluczka, a obecnie przez Ninę Brzezińską jest wiodącą szkołą w powiecie, województwie i kraju. Gratulujemy wyróżnienia Robertowi Kluczkowi i życzymy kolejnych sukcesów.

FilekLiceum nr I im. Marii Curie- Skłodowskiej w Makowie MazowieckimLiceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej Curie w Makowie MazowieckimRobert Kluczek
Komentarze (5)
Skomentuj
 • zibi

  Czy Wy nie macie za grosz wstydu i pokory!!Co za Pisowska mentalność udowadniania na siłę że wszyscy to głupcy,zomowcy,lewacy tylko MY jesteśmy nieomylną,nieskazitelną siłą narodu….
  ,,Lo wiodąca szkoła w województwie i kraju,,
  No nie! No kurde , no nie

 • Absolwent

  Szanowny autorze artykułu,Maria z domu Skłodowska,z męża Curie, więc Skłodowska-Curie,poza tym przyklejanie do jednej osoby zasług wielu innych,tu niewymienionych,to przesada,koordynowanie pracy szkolnej i pozaszkolnej leży w zwykłych obowiązkach dyrektora,co do samej szkoły,w końcu wyremontowany obiekt z halą powiatową obok, jeśli chodzi o „wiodącą rolę w powiecie, województwie i kraju”,to widać zupełnie inny obraz, szkoła pikuje w dół, wielu wybiera miasta ościenne,przykre,ale niestety prawdziwe.

  • xd

   to nie błąd autora artykułu, to w nazwie szkoły jest błąd 😉

 • Joanna Z.

  Drodzy komentatorzy tego artykułu Zibi Absolwent (czyli może jedna osoba z kompleksami), LO jest wysoko w rankingach państwowych czy się to komuś podoba czy nie. Wyniki matur potwierdzają to. Jeśli p. Kluczek dostał nagrodę to o kim autor miał napisać? Chyba o p.Kluczku. To jasne. A Wy weźta się to roboty i nie narzekajta bo zawsze się odzywają najmundrzejsi

  • zibi

   Joasiu to już nie emocjonujemy się i nie dyskutujemy a ty zamkniesz nam ,,dzioby,, statystykami: miejsce naszego LO w województwie i kraju w ciągu ostatnich kilku lat, ilość dzieci z Makowa uczące się poza terenem miasta z ostatnich kilku lat, Ilość korepetycji udzielana uczniom makowskiego LO w rozbiciu na nauczycieli LO i pozostałych.
   Na pewno masz te dane bo o coś oparliście stwierdzenia artykułu. Czekam niecierpliwie!