Nasi ciężarowcy przygotowują się do mistrzostw Polski

Nasi ciężarowcy przygotowują się do mistrzostw Polski.

Nie wszyscy wiedzą, że nasze miasto ciężarowcami stoi. Kilka dni temu, 8 września,  zawodnicy Startu Maków, prowadzeni przez Ireneusza Pepłowskiego, odnieśli wielki sukces na rozegranych w Siedlcach Mistrzostwach Mazowsza juniorek i juniorów do lat 15.
Wielki sukces na Mistrzostwach Mazowsza w Siedlcach
Start Maków Mazowiecki zdeklasował swoich rywali i w Mistrzostwach Mazowsza do lat 15 zajął drużynowo I miejsce!

W kategorii 44 kg. wystartowały: Wiktoria Młotkowska oraz Zosia Berlińska. Był to niemalże bratobójczy pojedynek, jednak ostatecznie w tej kategorii miejsce 1. zajęła Wiktoria z wynikiem 74 kg. (33+41), zaś 2. lokata przypadła Zosi – 71 kg. (32+39).

W kategorii do 48 kg. miejsce 1. zajęła Nina Poniatowska z wynikiem 84 kg. (36+46), zaś na 3. stopniu podium stanęła Martyna Guzowska- 57 kg. (27+30).

Bezapelacyjne 1. miejsce w kategorii do 53 kg. zdobyła Zuzanna Berlińska z wynikiem 112 kg. (48+64).

Poza konkursem wystartowała Karolina Leszczyńska, która ukończyła swój sprawdzian z wynikiem 106 kg. (48+68).

Nie gorzej w tych mistrzostwach wypadli nasi zawodnicy.

W kategorii do 45 kg. wystartował Maciej Purzycki, który zajął 1. miejsce z wynikiem 83 kg. (40+43).

W kategorii do 62 kg. również 1. lokatę zdobył Jakub Czarnowski uzyskując w dwuboju 144 kg. (64+80).

Swój debiutancki start zaliczył w Siedlcach Witold Wadowski, który uplasował się na 2. Pozycji z wynikiem 75 kg. (35+40).

Ostatnia kategoria również należała do naszych zawodników: zwyciężył Miłosz Wawrzyszcz, który uzyskał 198 kg. (90+108). 2. Miejsce zajął Jakub Żórawski z wynikiem 156 kg. (71+85).

Apetyt na medale na Mistrzostwach Polski

Sukcesy w Siedlcach rozbudziły apetyt naszych zawodników na medale w mistrzostwach Polski, które wkrótce zostaną rozegrane w Ciechanowie.

Do naszych zawodniczek dołączyła Katarzyna Wrzosek, z której startem w tych zawodach trener Ireneusz Pepłowski wiąże wielkie nadzieje. Odwiedziliśmy naszych zawodników na treningu w siłowni przy ul. Ricovera w sobotę, 15 września. Obserwowaliśmy trening.

Poprosiliśmy też o krótką wypowiedź trenera Ireneusza Pepłowskiego, który powiedział nam co następuje:
Szanowni Państwo, właśnie dzisiaj, dzisiejszy dzień był dniem dla nas troszkę szczególnym, bo oto za dwa tygodnie bardzo ważne zawody – Mistrzostwa Polski seniorek.

Dzisiaj Kasia Wrzosek zrobiła swój tak naprawdę pierwszy poważniejszy sprawdzian, który mam przekonanie że wypadł bardzo dobrze. Jak by tych zawodów było mało to za następny tydzień, czyli

w pierwszy weekend października całą tutaj tą gromadą, tą siłą, wyruszamy do Ciechanowa na mistrzostwa Polski do lat 15.

Karolinka już nie wystartuje, bo nam troszkę się podstarzała, mogła się trochę później urodzić, bo jest grudniowa dziewczyna i jak by troszkę później to też by startowała. Ale

mamy kilka faworytek – Zuzia, Nina, Zosia, Daria niestety na zielona szkołę jedzie, więc startowała nie będzie., ale Kuba – czarny koń mam nadzieję zawodów, będą to mistrzostwa Polski w Ciechanowie, bliziutko. Zapraszamy na te zawody wszystkich miłośników tej przepięknej olimpijskiej dyscypliny, bo dopingować trzeba w takim przypadku, w przypadku, kiedy walczy się o medale.

Takiego dopingu na pewno nie zabraknie Kasi Wrzosek, jedziemy tam w kilka osób. Mam nadzieję, że będzie to po osiemnastu latach pierwszy medal dla Makowa w tych zawodach. Mam na myśli cały czas Mistrzostwa Polski seniorek. I mam nadzieję jednocześnie, że to będzie pierwszy krok Kasi ku karierze.

A przy okazji trzeba wspomnieć, że Kaśka zaczęła jeździć na łyżwach szybkich i zdradziła swoją ukochaną dyscyplinę dla jeszcze piękniejszej jaka jest niewątpliwie podnoszenie ciężarów. Kasia nie czerwień się,  bo to prawda co mówię. Wyobraźcie sobie Państwo, że nie od parady nazywają mnie wysokim, przystojnym brunetem, bo zobaczcie – same dziewczyny i tylko jeden chłopak.

Liczymy na doping, bo te najbliższe trzy tygodnie będą dla nas najważniejsze.

Warto dodać, że nasi zawodnicy startują w nowych, bardzo ładnych kostiumach i dresach. Prosili by przekazać słowa podziękowania dla pana Jacka Brzostka oraz dla państwa Edyty i Aleksandra Wawrzyszcz za ufundowanie, tak pięknych kostiumów oraz dresów dla całego klubu! Mamy nadzieję, że uśmiechy, które staramy się mieć na twarzach zawsze, idealnie pasują do zakupionego sprzętu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli odbierać w nim coraz więcej medali i bić coraz więcej rekordów życiowych! – powiedzieli nam młodzi ciężarowcy.

Trzymamy kciuki za sukcesy w Ciechanowie, a naszych Czytelników zachęcamy do przyjazdu na te zawody i gorącego kibicowania naszym zawodniczkom i zawodnikom!