Koniec dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane

Koniec dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane 
W związku z ogłoszoną dnia 27 maja 2020 roku decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych biskup płocki Piotr Libera ogłosił zniesienie dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach św.

Dyspensa zostaje utrzymana wyłącznie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Poniżej treść dekretu w tej sprawie.
„W związku z ogłoszoną dnia 27 maja 2020 roku decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych
w kościołach, co – de facto – daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym oraz w związku z komunikatem Przewodniczącego KEP ks. abpa Stanisława Gądeckiego z dnia 27 maja 2020 r., niniejszym odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, z dnia 17 kwietnia 2020 roku (Nr 867/2020).
Jednocześnie – w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP 1/2020 z dnia 12 marca 2020 r. – utrzymuję do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:
– osób w podeszłym wieku,
– osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
– osób, które czują obawę przed zarażeniem.
Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach obowiązujących zasad sanitarnych.
Płock, dnia 28 maja 2020 r.
Nr 1117/2020
† Piotr Libera
Biskup Płocki
Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz”
biskup Piotr Liberabiskup płockidyspensaepidemiakoniec dyspensykoronawirusłagodzenie obostrzeńpandemiaudział w Mszy św
Komentarze (0)
Skomentuj