Dwa różne koncerty w Dniu Matki

26 maja, w Dniu Matki, odbędą się w Makowie dwa koncerty. W jednym wystąpią doskonale znane makowskiej publiczności Szmaragdy, w drugim mało znany duet KERCHANGA.
Koncert Szmaragdów nosi tytuł „Niebo u stóp matki”. KERCHANGA proponuje muzyczną podróż przez kontynent afrykański – od bluesa rzeki Niger w Kenii, chimurenga Zimbabwe do wybrzeży Senegalu. Od rytmów afro-kubańskich po piosenki Angoli oraz muzykę z wyspy Reunion i Haiti. Pomiędzy oryginalnymi kompozycjami i okładkami duet przedstawi mieszaninę beatboxu, pętli, gitary i głosu. Mówiąc najkrócej, będzie okazja do odkrycia różnych muzycznych tradycji Czarnego Kontynentu.
Tych, którzy mieliby ochotę posłuchać obydwu koncertów, musimy od razu uprzedzić: to ejst niemożliwe. Odbędą się one nie tylko jednego dnia, czyli 26. Maja, nie tylko o tej samej godzinie – 18:00, ale w dwóch różnych miejscach. Szmaragdy będą występować na scenie Miejskiego Domu Kultury, KERCHANGA zaś w Centrum Dialogu Kulturowego DOM WESOŁKA, przy ul Zielony Rynek 5.
Na obydwa koncerty wstęp jest wolny.
Komentarze (0)
Skomentuj