Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Złote Gody w Makowie

W sobotę 3 lutego 9 par małżeńskich wraz z rodzinami świętowała jubileusz Złotych Godów. Uroczystość odbyła się w sali bankietowej Amor i była wyjątkowo udana.

Wśród „złotych par” znaleźli się: Stanisław i Henryka Cichoccy, Jerzy i Maria Dzierzgowscy, Zdzisław i Teresa Jelińscy, Henryk i Henryka Kulik, Jerzy i Janina Perzanowscy, Zdzisław i Krystyna Sawiccy, Zbigniew i Krystyna Sitarscy, Władysław i Elżbieta Szałkiewicz, Mieczysław i Zofia Wierzbiccy. Cztery pary nie mogły przybyć na sobotnią uroczystość. Były to następujące małżeństwa: Janusz i Wiesława Bryl, Stefan i Marianna Płocharczyk, Jerzy i Elżbieta Rzepińscy oraz Józef i Janina Rychter.

Gości powitała Anna Bartołd, kierownik Urzędu Stanu Cwyilnego.

- Szanowni Jubilaci! – mówiła pani kierownik. - Pięćdziesiąt lat temu przyrzekliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Fakt, że spotkaliśmy się z państwem po 50 latach na tej pięknej uroczystości świadczy o tym, że w związku znaleźliście szczęście, miłość, przyjaźń, zrozumienie, lojalność, a także umiejętność wzajemnego przebaczania. Wzięliście na swoje barki piękny obowiązek utworzenia nowej rodziny i stworzenia harmonijnego, szczęśliwego domu, wychowania dzieci w atmosferze ciepła i troski, a także ich wykształcenia.

W dowód uznania dla małżeńskiej wytrwałości burmistrz Tadeusz Ciak udekorował „złote pary” Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal przyznany został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jubilaci otrzymali także dyplomy i upominki ufundowane przez burmistrza. Anna Bartołd zwróciła uwagę gości, że na żaden medal czy odznaczenie nie pracuje się tak długo, jak na medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Trwa to przeszło 18 250 nocy i dni.

Były też kwiaty i życzenia od licznie przybyłych rodzin, kieliszek szampana i wspaniały tort przygotowany przez salę bankietową Amor. Na gości czekał ponadto słodki poczęstunek i koncert życzeń w wykonaniu zespołu Carol Markovsky. „Złote pary” i ich goście z ochotą ruszyli w tany.

Na zakończenie uroczystości wszyscy ustawili się do pamiątkowych zdjęć.

Organizatorem jubileuszu Złotych Godów były pracownice Urzędu Stanu Cywilnego Anna Bartołd i Ilona Dźwigacz. Wspomagała je Aneta Załęska, gospodyni Amora.

2018-02-04 21:37 2143 złote gody

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.