Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Zbiórka krwi dla policjantki z Ostrołęki

Makowscy policjanci i strażacy zorganizowali zbiórkę krwi na rzecz Emilii Tomczak, policjantki z Ostrołęki. Akcja spotkała się z dużą życzliwością wśród lokalnego społeczeństwa – udało się zebrać blisko 15 litrów krwi.

Zbiórka krwi odbyła się w poniedziałek 8 stycznia w ambulansie, który ustawił się na parkingu przed strażą pożarną. Krew oddawali policjanci, strażacy, uczniowie, mieszkańcy Makowa i powiatu. Do akcji zarejestrowały się 42 osoby. Krew oddały 33 osoby. W ten sposób udało się zebrać blisko 15 litrów tego drogocennego płynu.

Do akcji dołączyli strażacy z HDK przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Dzięki nim pozyskano dodatkowo 1,8 litra krwi.

Zebrana krew przeznaczona została dla Emilii Tomczak, policjantki z Ostrołęki, mamy trójki dzieci. Pani Emilia pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Los kazał jej się zmierzyć z ciężką chorobą – ostrą białaczką limfoblastyczną ALL. Obecnie przebywa w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie na Oddziale Chorób Układu Krwiotwórczego. 

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Foto: KPP Maków

2018-01-08 21:24 1024 zbiórka krwi, krwiodawstwo

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.