Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Wspomnienie o Tadeuszu Packo, budowniczym makowskich dróg

5 stycznia 2018 r. w wieku 94 lat zmarł Tadeusz Packo, wieloletni kierownik Zarządu Dróg Lokalnych, budowniczy makowskich dróg.

Tadeusz Packo urodził się 24 października 1923 we wsi Książenice pow. Błonie. Do Makowa trafił tuż po zakończeniu wojny na praktyki jako uczeń Liceum Mierniczego w Warszawie. Pracował przy wytyczaniu trasy kolejki wąskotorowej z Krasnego do Makowa i Zamościa. W tym czasie poznał makowiankę Lilkę Brodowską, która wkrótce została jego żoną. Mieli troje dzieci: Urszulę, Aldonę i Grzegorza.  Ojciec Lilki pomógł mu znaleźć pracę w Zarządzie Drogowym i od 1 sierpnia 1947 r. rozpoczął pracę jako technik dróg gminnych.  Pięć lat później został kierownikiem Zarządu Dróg Lokalnych. Funkcję tę pełnił do emerytury.

Tadeusz Packo pracował przy budowie wielu dróg w powiecie makowskim, które w większości były wąskie, piaszczyste, trudno przejezdne. Wśród nich były m.in. drogi: z Makowa do Pułtuska przez Dzierżanowo, Krasnosielc-Amelin-Nowa Wieś, Czerwonka-Guty-Sławkowo i słynna Tysiąclatka, czyli droga z Ulask do Krasnosielca. Pracował też przy budowie cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej.

Był znanym społecznikiem, kolekcjonerem i pasjonatem lokalnej historii. Za swoją pracę i działalność był wielokrotnie nagradzany medalami i odznakami.

Pogrzeb Tadeusza Packo odbył się w poniedziałek 8 stycznia 2018 r. Pochowany został na makowskim cmentarzu parafialnym. W ostatniej drodze towarzyszyła Mu liczna rodzina, przyjaciele i znajomi.

2018-01-09 11:59 1418 Tadeusz Packo

Komentarze

~Teresa

Spoczywaj w pokoju- mój pierwszy przewodniku na progu mojej kariery zawodowej ( PGKiM w Makowie Maz-rok 1975)

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.