Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Weronika Czajka z Różana i Michał Nienałtowski z Makowa. Maz. brązowymi medalistami Mistrzostw Polski

16.12.2017 roku w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin, organizatorem zawodów był Koszaliński Klub Karate Kyokushin i Polski Związek Karate.

 MKKK SHINKYOKUSHIN reprezentowało sześciu zawodników: Natalia Nalewajk(Kadzidło), Weronika Czajka(Różan), Kinga Kot(Różan), Michał Nienałtowski(Maków Maz.), Krzysztof Modzelewski (Maków Maz. , Różan)oraz Łukasz Kołodziejski (Maków Maz.).

Z północno-zachodniej części Polski klub wrócił  z dwoma brązowymi medalami, które zdobyli Weronika Czajka(Różan) i Michał Nienałtowski ( Maków Maz.).

Weronika po wygranej pierwszej walce i awansie do finałowej czwórki musiała uznać wyższość przeciwniczki, która stanęła na najwyższym stopniu podium i zadowolić się brązowym medalem. W tym miejscu należy bardzo pochwalić Weronikę za jej postawę, ponieważ są to kolejne zawody z rzędu podczas których staje na podium. Mamy nadzieję, że podopieczna sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca dalej będzie rozwijać się tak jak do tej pory i zdobywać kolejne medale dla MKKK.

III miejsce podczas tych zawodów zdobył także Michał Nienałtowski (uczeń L.O. w Makowie Maz.), który stoczył 3 walki. Po dwóch wygranych walkach Michał awansował do finałowej czwórki. W walce o wejście do finału jednak przegrał i stanął na najniższym stopniu podium. Michał swoją walkę również przegrał z zawodnikiem, który został Mistrzem Polski. 

Pozostali zawodnicy MKKK nie przywieźli medali z Koszalina jednak mimo tego należą im się słowa uznania za ich postawę na macie. Kinga Kot przegrała swoją jedyną walkę ale Ci, którzy ją znają wiedzą jak zawziętą jest zawodniczką. Jesteśmy pewni tego, że przy najbliższej okazji Kinga pokaże na co ją stać i udowodni wszystkim, że ten start to tylko wypadek przy pracy, który zdarza się nawet najlepszym. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że Kinga walkę przegrała z zawodniczką, która stanęła na najwyższym stopniu podium podczas tych zawodów. Natalia Nalewajk ( mc 5-7 ) stoczyła bardzo wyrównaną i ciężką walkę w której przegrała po dogrywce. Przeciwniczka Natalii ( posiadaczka czarnego pasa i brązowa medalistka tych mistrzostw ) na skutek ciosów, które przyjęła od naszej zawodniczki nie dała rady wyjść do kolejnej walki co idealnie pokazuje jak mało zabrakło Natalii do zwycięstwa.

Kolejnym zawodnikiem, który przegrał swoją walkę w dogrywce z późniejszym zdobywcą pierwszego miejsca jest Krzysztof Modzelewski (uczeń L.O. w Makowie Maz.). Krzysiek mimo swojego młodego wieku jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 2016roku. Niestety w Koszalinie czegoś zabrakło, żeby w dogrywce zdominować rywala. Ostatnim zawodnikiem MKKK, który walczył w Koszalinie jest Łukasz Kołodziejski ( mc 5 -7 ) który tez jest uczniem L.O. w Makowie Maz. i brązowym medalistą z Pucharu Polski w poprzednim roku. Musiał on uznać wyższość przeciwnika w pierwszej walce, który podczas tych zawodów zajął II miejsce, a jest jednocześnie Reprezentantem Polski. Ale liczymy na to, że podczas kolejnych turniejów pokaże na co go stać i stanie na pudle.

Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania i gratulację za ich postawę głównie ze względu na fakt, że przegrali swoje walki z Mistrzami lub Wicemistrzami Polski. Opiekunami zawodników MKKK byli sensei Marian Zając i sempai Wojciech Domański.    

„To ostatni start w tym roku, przed nami święta i trochę odpoczynku. Najbliższe plany dla juniorów to start w eliminacjach do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy , które to eliminacje odbędą się 18 lutego w Warszawie. Pozostali zawodnicy wezmą udział w Mazowieckiej Lidze Karate, Mistrzostwach Mazowsza, a najmłodsi w rozgrywanych w Makowie Maz. ,Różanie i Płoniawach „Turniejach Świeżaków ”…” – sensei Marian Zając (instruktor karate w m.in. Makowie, Płoniawach i Różanie)

2017-12-19 16:21 832

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.