Czwartek, 19 Kwietnia 2018 - Adolfa, Tymona, Leona

Spotkanie na temat smogu w ŻAK

Od kiedy w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej zainstalowano aparaturę do pomiaru czystości powietrza w mieście, niemal każdego wieczoru na ekranach czujników pojawiają się alarmujące ikonki z czerwoną skrzywioną buzią.
Oznaczają one, że lepiej zostać w domu, nie otwierać okien, a przebywanie na wolnym powietrzu ograniczyć do niezbędnego minimum.
Makowianie trują się nawzajem, twierdzą uczestnicy alarmu smogowego i radzą: jeśli chcesz wyjść z dzieckiem na spacer, biegasz, jeździsz na rowerze lub po prostu chcesz wyjść z domu, sprawdź najpierw czy jest to bezpieczne.
Wystarczy kliknąć na link: https://esa.nask.pl/schoolList
O tym jak szkodzi nam smog oraz o tym, co robić żeby powietrze w naszym mieście przestało zabijać będzie można porozmawiać na spotkaniu z Piotrem Siergiejem – koordynatorem Polskiego Alarmu Smogowego, który wygłosi prelekcję i odpowie na wszystkie pytania dotyczące zagrożeń i ewentualnych rozwiązań związanych ze skażeniem powietrza w naszym regionie.
Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i powiatu 11 kwietnia 2018 r. do Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim na godz. 11:00 (hala sportowa budynek B – wejście od strony szpitala).
2018-04-09 02:11 374 smog; spotkanie; ŻAK; zaproszenie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.