Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Sensei Marian Zając zdał na II Dan w Japonii

W dniach 26 luty – 5 marca, sensei Marian Zając MKKK SHINKYOKUSHIN (instruktor karate prowadzący zajęcia m.in. w Makowie  Mazowieckim i Różanie od 11 lat) uczestniczył w egzaminie na stopnie mistrzowskie Światowej Organizacji Karate (WKO SHINKYOKUSHINKAI) w Tokyo.

Do egzaminu przystępowało ponad 50 karateków głównie z Japonii, pozytywnie zaliczyło test 40 z nich. Sensei Marian zdał na II dan (drugi stopień mistrzowski) w egzaminie największej organizacji karate kontaktowego na świecie. Na co dzień uczy karate ok 200 osób od 4 do..58 roku życia w kilku miejscowościach.

„ Od kilku miesięcy przygotowywałem się bardzo intensywnie do tego testu.  Taki egzamin w kolebce karate w Japonii jest marzeniem każdego karateki. Egzamin obejmował część techniczną (test sprawnościowy, techniki pojedyncze, kombinacje, układy i walki pełnokontaktowe). Było ciężko, a nawet bardzo ciężko, otuchy dodawał mi fakt, że cały klub trzymał kciuki. Podjąłem to wyzwanie, ażeby jeszcze bardziej zmobilizować do intensywnego treningu moich podopiecznych. Każdy z Was może wyznaczyć sobie cel i powoli, małymi kroczkami do niego dążyć, obojętnie czy ćwiczysz w dużym ośrodku czy w małej miejscowości. Nie zrażaj się porażkami, takie doświadczenie ma cię wzmocnić. Zawsze przypominam swoim uczniom, że gdy na początku mojej drogi w karate nie zdałem trzeciego egzaminu, było mi bardzo przykro. Moi koledzy zdali, a ja nie,  ale ćwiczyłem dalej. Pozdrawiam wszystkich ćwiczących i sympatyków, w szczególności osoby, które mocno mnie dopingowały Osu „ – sensei Marian

 

2018-03-16 16:08 585

Komentarze

~sorek

Ten artykuł dopiero powstanie 18 marca... . Dlaczego więc już jest?

~Shifu

W dniach 26 lutego - 5 marca

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.