Czwartek, 22 Marca 2018 - Katarzyny, Boguslawa

Są pieniądze na rewitalizację makowskiego rynku. Miasto otrzyma 5,5 mln zł

AKTUALIZACJA - Zapraszamy do zapoznania się z oficjalną informacją w artykule 7 milionów na rewitalizację rynku

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie miasto pozyskało 5,5 mln złotych unijnych na realizację projektu: „Miasto dwóch kultur. Rewitalizacja centrum Starego Miasta w Makowie Mazowieckim wraz z budynkiem zabytkowej bożnicy żydowskiej”. Projekt należał do najwyżej ocenionych przez komisję oceny projektów.

Pieniądze pozyskane zostały w ramach Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych - Typ projektów - Rozwój infrastruktury technicznej na obszarach rewitalizowanych w celu ich aktywizacji społecznej i gospodarczej. Był to projekt wskazany w Planie inwestycyjnym dla subregionów objętych OSI problemowymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.Zgodnie z harmonogramem realizacji projektów wiodących w ramach Planu Inwestycyjnego dla miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego inwestycja zostanie zakończona w 2018 r. Miasto będzie musiało dołożyć do inwestycji 3,5 mln zł.

O szczegółach poinformujemy później.

2017-09-12 21:32 3300 rewitalizacja rynku, dotacje unijne

Komentarze

~reniutek

Aż łzy z oczów lecą na myśl jak będziecie piłować te piękne zdrowe drzewa, całymi miesiącami będzie słychać głosy piły, jeśli ktoś tam mieszka to się psychicznie zdołuje jak te drzewa płaczą a piły je niszczą. Kiedyś ktoś się poświęcił i je posadził żeby ludzie mieli pięknie zielono, żeby mogli odpocząć w ich cieniu, bo byli mądrzy i wiedzieli czego człowiekowi potrzeba, tak miło na nie popatrzeć usiąść w cieniu odpocząć, coś sobie zaplanować.Teraz we wszystkich miastach niszczy się nasz największy skarb te zdrowe drzewa i wszystko się betonuje szarym betonem bo nikt nie chce dać ludziom pracę i zapłacić na chleb aby mogli trawniki skosić i liście zgrabić.Ale już niestety klamka zapadła będzie beton, duże nagłośnienie muzyki którą niekoniecznie lubicie i która nie da wam po pracy w spokoju odpocząć, kiedyś w takich celach były błonia tak jak w Krakowie. Pożegnajcie się z tym pięknym miejscem już nigdy nie będzie tak ładnie jak było. Rozumiem,że czasem trzeba zrobić nowe chodniki nową fontannę ale wycinanie całego rynku drzew to brak mi słów aby to nazwać. Sami zobaczycie jak po zmianach będziecie długo tęsknić za tym starym Rynkiem i oglądać go w google maps wzdychając jak tam było pięknie i niestety każdy się z tym zgodzi czy pracownik fizyczny czy lekarz że żal tamtego miejsca bo tak się poprostu nie robi ludziom.Szary beton oblany colą i lodami skąd ja to znam.

~Patriota

A znając życie wykonawcą będzie makowski biznesmen -budowniczy pan G

~Zenon

A ja czekam na efekty, bo same pisanie i gadanie to nic dla mnie nie znaczy, wielu już mówiło, obiecywało, pisało i nic, jak nie było rewitalizacji rynku tak nie ma do dzisiaj.

~mnmsy

Jakie jest źródło tej informacji? gdzie można zobaczyć wyniki?

~KJN1234

Czytając komentarze niektórych osób mam wrażenie, że te pieniądze zamiast na Rynek powinny iść na ponowne stworzenie w Makowie getta - dla ludzi o dużym ubytku na zdrowiu psychicznym.

~gość1

Mam nadzieję, że wraz z rewitalizacją zginą też fiolety z rynku

~Adamoo

Kiedy ludzie nauczycie się, że zarzadca dróg krajowych na tereniem Makowa nie jest miasto tylko GDDKiA.

~Tomek Maków

A może most sprawdźcie czy się nie rozpada żeby nie było akcji jak w.ostrolece muzeum mają a mostu nie .

~Nick2

Jakie miasto dwóch kultur? Może i moja wiedza na temat Makowa nie jest przytłaczająca ale nie znam ani jednego makowskiego żyda. Raz w roku przyjedzie ta hołota z Kanady podrzeć ryja i postrzelać sobie selfie #bieda#ural#polishdeadcamps a przez resztę czasu budynek co najwyżej będzie "cieszył" oczy Makowiaków, którym w porównaniu do innych brakujących/wymagających renowacji obiektów w mieście jest potrzebny jak świni siodło.

~Pener

Znowu podniosą podatek? Jakie znowu? Ciak nie podwyższał podatków. Nie masz pojęcia Makowiaku jaki jest zakres tej inwestycji więc nie troluj o jakowyś przekrętach. A jeśli jesteś pewien tego co piszesz to jestem pewien, że jako zatroskany obywatel naszego miasta złożysz jutro zawiadomienie o uzasadnionym przypuszczeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury.

~Makowiak

3,5 bańki ma dołożyć miasto??? Skąd taka kasa? Jeśli znowu podniosą podatek od nieruchomości albo kolejną opłatę za śmieci, to niech nawet nie myślą o kolejnej kadencji. Poza tym 8 baniek za remont małego budynku plus fontanna i trochę betonu to pachnie jakimś przekrętem...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.