Wtorek, 16 Stycznia 2018 - Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Są pieniądze na rewitalizację makowskiego rynku. Miasto otrzyma 5,5 mln zł

AKTUALIZACJA - Zapraszamy do zapoznania się z oficjalną informacją w artykule 7 milionów na rewitalizację rynku

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie miasto pozyskało 5,5 mln złotych unijnych na realizację projektu: „Miasto dwóch kultur. Rewitalizacja centrum Starego Miasta w Makowie Mazowieckim wraz z budynkiem zabytkowej bożnicy żydowskiej”. Projekt należał do najwyżej ocenionych przez komisję oceny projektów.

Pieniądze pozyskane zostały w ramach Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych - Typ projektów - Rozwój infrastruktury technicznej na obszarach rewitalizowanych w celu ich aktywizacji społecznej i gospodarczej. Był to projekt wskazany w Planie inwestycyjnym dla subregionów objętych OSI problemowymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.Zgodnie z harmonogramem realizacji projektów wiodących w ramach Planu Inwestycyjnego dla miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego inwestycja zostanie zakończona w 2018 r. Miasto będzie musiało dołożyć do inwestycji 3,5 mln zł.

O szczegółach poinformujemy później.

2017-09-12 21:32 3135 rewitalizacja rynku, dotacje unijne

Komentarze

~Patriota

A znając życie wykonawcą będzie makowski biznesmen -budowniczy pan G

~Zenon

A ja czekam na efekty, bo same pisanie i gadanie to nic dla mnie nie znaczy, wielu już mówiło, obiecywało, pisało i nic, jak nie było rewitalizacji rynku tak nie ma do dzisiaj.

~mnmsy

Jakie jest źródło tej informacji? gdzie można zobaczyć wyniki?

~KJN1234

Czytając komentarze niektórych osób mam wrażenie, że te pieniądze zamiast na Rynek powinny iść na ponowne stworzenie w Makowie getta - dla ludzi o dużym ubytku na zdrowiu psychicznym.

~gość1

Mam nadzieję, że wraz z rewitalizacją zginą też fiolety z rynku

~Adamoo

Kiedy ludzie nauczycie się, że zarzadca dróg krajowych na tereniem Makowa nie jest miasto tylko GDDKiA.

~Tomek Maków

A może most sprawdźcie czy się nie rozpada żeby nie było akcji jak w.ostrolece muzeum mają a mostu nie .

~Nick2

Jakie miasto dwóch kultur? Może i moja wiedza na temat Makowa nie jest przytłaczająca ale nie znam ani jednego makowskiego żyda. Raz w roku przyjedzie ta hołota z Kanady podrzeć ryja i postrzelać sobie selfie #bieda#ural#polishdeadcamps a przez resztę czasu budynek co najwyżej będzie "cieszył" oczy Makowiaków, którym w porównaniu do innych brakujących/wymagających renowacji obiektów w mieście jest potrzebny jak świni siodło.

~Pener

Znowu podniosą podatek? Jakie znowu? Ciak nie podwyższał podatków. Nie masz pojęcia Makowiaku jaki jest zakres tej inwestycji więc nie troluj o jakowyś przekrętach. A jeśli jesteś pewien tego co piszesz to jestem pewien, że jako zatroskany obywatel naszego miasta złożysz jutro zawiadomienie o uzasadnionym przypuszczeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury.

~Makowiak

3,5 bańki ma dołożyć miasto??? Skąd taka kasa? Jeśli znowu podniosą podatek od nieruchomości albo kolejną opłatę za śmieci, to niech nawet nie myślą o kolejnej kadencji. Poza tym 8 baniek za remont małego budynku plus fontanna i trochę betonu to pachnie jakimś przekrętem...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.