Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Oświadczenie Burmistrza Miasta - kilka słów o Jumie

Szanowni Państwo

Nie zabierałem głosu, nie określałem jednoznacznie swojego stanowiska nie dlatego, iż uważam, że to Rada Nadzorcza spółki ma niezaprzeczalne i jedyne prawo powoływania i odwoływania prezesów, nie dlatego też że działalność pana prezesa Majkowskiego przez ostatni rok była chaotyczna, roztrzepana, a w konsekwencji szkodliwa, a przede wszystkim dlatego, że szczegóły z działalności pana prezesa nie pomagają, a wręcz przeciwnie szkodzą spółce. Jakby ta zasada kierowała panem Majkowskim to nie tylko klasa, ale resztki honoru nie pozwoliłyby mu szargać dobrego imienia spółki. Ale pana prezesa interesuje tylko własny nochal, który od matactw i kłamstw (co za chwilę udowodnię) zacznie mu za moment bardzo przeszkadzać. Mam wrażenie, że pan prezes nie ma już możliwości przeglądania się w lustrze.

Tak więc po kolei:

 1. Kilka słów o prezesie Majkowskim.

Ten oskarżyciel o „brak profesjonalizmu”, „brak klasy” itp. gdzie się nie pojawi,
to współpraca kończy się jak w Ostrołęce – wyrokiem skazującym za pomówienia prezydenta Ostrołęki, w Kętrzynie pozew starosty kętrzyńskiego o naruszenie dóbr osobistych - czy wreszcie wyrzucenie pana z szeregów partii PiS, o czym bardzo szeroko rozpisywała się ogólnokrajowa prasa.  Wiarygodny pan prezes?!

 1. Przypomni pan panie prezesie kto ściągnął pana do Makowa i dzięki komu został pan szefem spółki Juma (o krótka pamięci). Otóż dzięki mnie. Wszyscy członkowie Rady mieli poważne wątpliwości co do tej kontrowersyjnej kandydatury, ale ja widziałem w niej szansę. I nie chodzi tu o żadną wdzięczność, ale o zwykłą przyzwoitość. Wtedy nie nazywał pan tego kolesiostwem i nepotyzmem. A przypomni pan jeszcze jak nazywa się pierwsza osoba, którą pan zatrudnił panna fotelu księgowej w spółce. Oczywiście Majkowska (bez wymaganych kwalifikacji)
 2. A teraz kilka faktów za które każdy prezes od ręki (za każde z nich z osobna) powinien być odwołany.
 3. Brak koncesji na wytwarzanie i dostarczanie ciepła, o czym pan Majkowski był wielokrotnie napominany.
 4. Brak płynności finansowej spółki co pan Majkowski ukrywał przed Radzą Nadzorczą i wspólnikami. A konsekwencją były opóźnienia w spłatach pożyczki do Miasta i naliczenie w związku z tym odsetek karnych w wysokości ponad 2 tysięcy złotych, a także zaległości wobec Spółdzielni Mieszkaniowej na ponad 36 tysięcy złotych.
 5. Lekceważenie wspólników spółki o ograniczanie dostępu do dokumentów i informacji spółki.
 6. Nieterminowe spłaty do WFOŚiGW.
 7. Działanie bez pozwoleń na budowę i narażanie wielu mieszkańców na niepodłączenie do sieci ciepłowniczej przed sezonem zimowym w sytuacji gdy polikwidowane już były indywidualne źródła ciepła.
 8. Brak koncepcji rozbudowy sieci i przedsiębiorstwa. Brak zlecenia projektu rozbudowy sieci, a w tym brak planu podłączenia kamienicy przy ul. Grabowej, która jest częścią ważnego projektu rewitalizacji rynku.
 9. Brak zabezpieczenia spółki w dostawę surowca. Na dzień 31 stycznia spółka nie miała podpisanej z żadną z firm umowy na dostawę węgla. A podwodem braku dostaw okazały się zaległości w płatności za wcześniejsze dostawy na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

To co państwo przeczytali, są to bezsporne fakty. Oczywiście kuglarz Majkowski „jakoś” to wszystko pewnie wyjaśni. Ale odpowiedzcie sobie sami, czy w takiej sytuacji Pan Majkowski mógł dalej funkcjonować.

 1. Na zakończenie kilka słów o honorze pana prezesa, a raczej o jego kompletnego braku.

Notoryczne okłamywanie wspólników to karygodne, ale oszukiwanie pani redaktor i opinii publicznej, to wręcz obrzydliwe. Na pytanie: „Czy przez ten czas właściciele spółki wnosili skargi, upomnienia czy inne uwagi do pańskiej pracy jako prezesa spółki?” odpowiada pan, że nie wnosili a pańska praca była dobrze oceniania. Proszę zapytać każdego z członków rady i wspólników z osobna czy na każdym posiedzeniu nie dostawał pan reprymendy i uwag co do działania pańskiej osoby i spółki. Przypomnę tylko, że na jednym z nich w sierpniu powiedział pan cytuje: „że jeśli nie oddam sieci w terminie to podam się do dymisji” I co sieć była zrobiona w terminie?! Czy myślenie o własnym nochalu odebrało Panu honor?

Gdy członkowie Rady Nadzorczej spółki reprezentujący spółdzielnię zwrócili się do mnie,
ze swoją sugestią odwołania, nie byłem zaskoczony, a tym bardziej zdziwiony, bo oczywiście miałem świadomość, że odpowiedzialność spadnie na moją głowę i przyniesie falę krytyki. Ale rozumiem Radę Nadzorczą i wiem, że jej wybór w przyszłości przyniesie wymierne korzyści, a przede wszystkim da spokój energetyczny miastu.   Należy też wspomnieć o tym,
iż Juma stoi przed kolejną rozbudową i kilkumilionową inwestycja i szalenie ważne jest stabilne zarządzanie i jasny plan rozbudowy spółki.

 

Każdy prezes, dyrektor, czy miejski pracownik realizuje politykę (gospodarczą, ekonomiczna, oświatową…) burmistrza miasta i Rady Miejskiej i oczywiście każdy z nich ma w niej swój osobisty udział. Ale przypisywanie sobie zasług rozbudowy sieci czy budowy ciepłowni jest zupełnie nie na miejscu. Był pan tylko wykonawcą (za co brał pan pieniądze) naszych pomysłów i zamierzeń związanych z uciepłownieniem miasta, bo idąc tą filozofią, to laury i największe podziękowania powinni otrzymać spawacze, kopacze rowów pod sieć i murarze przy budowie ciepłowni.

Źródło: UM Maków Mazowiecki
2018-02-08 10:57 4074

Komentarze

~czyja

porażka

~Jaculo

Do pracy chory ale na tańce, lans i gorzałe zdrów ot taki polityk.

~Joanna Z.

Zaraz zaraz. Jak pan Rafał Barański może być na zwolnieniu lekarskim, skoro nie dalej jak w sobotę 10 lutego był na balu ostatkowym w Amorze i nie było widać u niego żadnej choroby? Może mi to ktoś wytłumaczyć?

~Andrzej

Małe zastrzeżenie: - Majkowskiego ataki personalno-polityczne - na sesji Rady Miejskiej gdzie jest poruszany temat JUMY filmuje Jacek Jaworowski, - połowa makowskiego PiS-u na Sali obrad (przez trzy lata miasto ich nie interesowało) - i tylko kandydata PiS na stanowisko burmistrza Rafałka nie było bo przecież na kilkumiesięcznym zwolnieniu. Przypadek?

~Jarul

Po wyborach parlamentarnych wyrzucono kilkudziesięciu prezesów spółek i członka Rady Nadzorczej (bez podania przyczyn!!) i wszystko jest OK?! A tu jeden prezes pisowski i tyle zamieszania.

~Basia

Wypowiedź p. Majkowskiego bardziej do mnie przemawia i jest dla mnie bardziej wiarygodna, natomiast panie Ciak, proszę o więcej kultury w swoich wypowiedziach bo prostactwo nie przystoi na takim stanowisku !

~bondi

wstyd czytać, jak to się stał że taki prostak rządzi naszym miastem? Do cyrku pan burmistrz byłby idealny a nie do merytorycznej wypowiedzi. To nie ranczo i osławiona ławeczka. Wstydzę się za taką władzę.

~Paulina c.

Panie Burmistrzu - argumentacja rodem z magla, albo spod budki z piwem. Niech Pan już lepiej nic nie mówi...

~Marietta

Wiecie ze Makow jest jest najbardziej wyludniajacym sie miastem(do 20tyś) w woj mazowieckim?Przeczytajcie w necie.Juz chyba wiadomo czemu miasto emerytow i recistow.Pozdrawiam z Przasnysza

~Makówka

Jaśnie nam panujący burmistrz wraz z swoją świtą (czytaj kliką) pisze o powodach zwolnienia Majkowskiego z JUMY a jakoś zapomina o drugiej stronie medalu tj. szybkiego znalezienia w spółce miejskiej ciepłego stołka (koryta) dla Gada. Ciekawe jak umotywuje powierzenie stanowiska kierowniczego pijaczkowi o skłonnościach rajdowych... Być może fantazją ułańską lub raczej silną wiarą w ludzi... życzę powodzenia w kolejnych wyborach

~żałoba dla miasta

płakać trzeba nad tym miastem jak ma taką władzę......ludzie chyba się już nie dziwicie dlaczego cała okolica nas wyprzedziła...skoro w takich prostych sprawach władza nie umie napisać paru zdań to jak ma zdobywać pieniądze na inwestycje ????? tragedia i bida z nędzą

~Rada Miasta

Poziomem patologii i kolesiostwa obecnie Burmistrz Ciak przebija Sorka, Barańskiego i Michasia Śmiałkowskiego razem wziętych....

~kawee

Cytuję Burmistrza: Ten oskarżyciel o „brak profesjonalizmu”, „brak klasy” itp. gdzie się nie pojawi, to współpraca kończy się jak w Ostrołęce – wyrokiem skazującym za pomówienia prezydenta Ostrołęki, w Kętrzynie pozew starosty kętrzyńskiego o naruszenie dóbr osobistych - czy wreszcie wyrzucenie pana z szeregów partii PiS, o czym bardzo szeroko rozpisywała się ogólnokrajowa prasa. Wiarygodny pan prezes?! I to nie przeszkadzało by zatrudnić go w JUMIE, a teraz nagle przeszkadza. ŻENADA. Uwaga poniżej trafna. Organ Państwowy i taki styl wypowiedzi.

~Obywatel miasta

Wymoderowano. Prosimy nie używać wulgarnego języka. Redakcja.

~Juma tzn kradzież

Hahaha jak można nazwać firmę "KRADZIEŻ"???? Zastanawialiśmy się od kiedy poznaliśmy jej nazwę. Teraz wszystko jasne!!!! Ta dam!!! Jaki zarząd taka nazwa! Widocznie powód powstania JUMY był jasny od samego początku! Czemu więc dziwić ma osoba prezesa - przecież idealnie pasuje i obecny i były????

~dobra rada

tekst najpewniej skopiowany z tygodnika ostrołęckiego bo tam czyta się ze zrozumieniem a tu są punkty 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 i znowu 4

~lokator

o matko boska, ale tragiczna ta odpowiedź burmistrza. Ze wstydu za taką formę powinien zrezygnować ze stołka bo przeciętny gimnazjalista napisałby to lepiej i składniej.... Panie Burmistrzu, jak Majkowski był taki niedobry to gdzie Pan był przez ten czas ? Gdzie była Rada Nadzorcza ? Powinniście z miejsca porezygnować bo albo przez 3 lata nic nie widzieliście i niczym się nie interesowaliście (bo Majkowski na stołku trwał) albo teraz wciska się ludziom kit jaki to Majkowski straszny (ale tyle lat się go nie odwoływało i niby było ok ?

~Bohdan56

Bardzo dziwne a wręcz zastanawiające przyjmowanie do pracy człowieka z tak "bogatym" życiorysem i to przy sprzeciwie Rady Nadzorczej.

~janek

Gdyby nie pijacki wybryk Gadomskiego i konieczność znalezienia mu pracy, to nie nastąpiłaby żadna zmiana na stanowisku prezesa Jumy. Ciak pisze że działalność Majkowskiego przez ostatni rok była roztrzepana, przynosiła szkody spółce. To pytam się - do jasnej anielki - dlaczego pozwolił na niszczenie spółki przez ostatni rok. Tłumaczenia Ciaka są tak naiwne, że uwierzyć w nie może któryś z jego radnych-bezradnych, ale nie ktoś kto ma trochę oleju w głowie. Dlaczego -jeśli wierzyć Majkowskiemu- Gadomski jeszcze nic nie zrobił, a już dostał dwa razy wyższą pensję niż jego poprzednik? Powtarza się sytuacja z jaka mieliśmy po wyborach burmistrza. Myślę, że w niedługim czasie nastąpi kompleksowa kontrola Urzędu i Starostwa, która wiele rzeczy wyjaśni. Majkowski postawił Ciakowi zarzut o matactwa i lewe interesy. Ciekawe jak Ciak na nie zareaguje? Dla mnie tłumaczenie Ciaka, jak i prezesa Spółdzielni to nic innego jak pierdu pierdu, dla makowskiego plebsu. Trzeba mieć tylko nadzieję, że wybory rozbiją makowską siec układów, nepotyzmu i kumoterstwa.

~dłużnik

"Gdy członkowie Rady Nadzorczej spółki reprezentujący spółdzielnię zwrócili się do mnie, ze swoją sugestią odwołania, nie byłem zaskoczony, a tym bardziej zdziwiony, bo oczywiście miałem świadomość, że odpowiedzialność spadnie na moją głowę i przyniesie falę krytyki. Ale rozumiem Radę Nadzorczą i wiem, że jej wybór w przyszłości przyniesie wymierne korzyści, a przede wszystkim da spokój energetyczny miastu. Należy też wspomnieć o tym, iż Juma stoi przed kolejną rozbudową i kilkumilionową inwestycją i szalenie ważne jest stabilne zarządzanie i jasny plan rozbudowy spółki." Bankrut jak czytam planuje kilkumilionową inwestycję. Kosztorys grubo zaniżony na rewitalizację rynku, żeby te inwestycje w Jumie nie rozłożyły przy okazji spółdzielni i miasta. Trochę spraw ujrzy światło dzienne przy okazji. No niestety za wszystko odpowiada Burmistrz a potem inne osoby i podmioty.

~honorowy dawca

Współwłaściciele JUMY mówią jednym głosem - zgodnie - czyj to głos???

~Węgielek

Spółdzielnia i Miasto

~Węgielek

Kto będzie teraz płacił za niegospodarność Pana prezesa?!

~honorowy dawca

kto jest właścicielem tej spółki, bo kto powołał prezesa to już wiemy

~to j a

a mieliscie kiedys dobrego pracownika,oddanego to go zwolniliscie lata 90 -poczatek 2000roku !!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.