Czwartek, 19 Kwietnia 2018 - Adolfa, Tymona, Leona

Minister Mariusz Błaszczak – po spotkaniu z mieszkańcami specjalnie dla MakowOnLine

Ponad 2 godziny trwało spotkanie ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z mieszkańcami Makowa i powiatu. Zaraz po zakończeniu spotkania poprosiliśmy ministra o kilka słów podsumowania. Obszerną relację zamieścimy niebawem.
To była bardzo dobra rozmowa, bardzo ciekawa rozmowa z mieszkańcami Makowa Mazowieckiego oraz powiatu makowskiego.
Rozmawialiśmy na temat Polski. Ja przedstawiłem propozycje Prawa i Sprawiedliwości, propozycje programowe. Podsumowałem także dwuletnie rządy PIS, mówiłem o sukcesach naszego rządu, ale także i mówiłem o błędach.
To była rzeczywiście bardzo ciekawa rozmowa. Powiat makowski jest powiatem przede wszystkim rolniczym, a więc dużo pytań dotyczyło właściwie rolnictwa, ale były także pytania dotyczące kultury, były pytania dotyczące sytuacji społeczno-gospodarczej. Tu rząd Prawa i Sprawiedliwości może powiedzieć wprost - wywiązaliśmy się z naszych zobowiązań składanych w 2015 roku.

style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-4469005904334108"
data-ad-slot="2855249679">

Powróciliśmy do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Wprowadziliśmy program 500 plus. Teraz po konwencji Prawa i Sprawiedliwości mówimy o tych pięciu propozycjach premiera Morawieckiego, a więc mówimy o niższym ZUS-ie dla drobnych i średnich przedsiębiorców, o obniżeniu CIT-u, podatku CIT dla drobnych i średnich przedsiębiorców do 9%, mówimy o wyprawce - 300 zł dla każdego dziecka, które to pieniądze już zostaną wypłacone w sierpniu tego roku.
Mówiliśmy także o programie dostępność plus, czyli programie skierowanym do osób niepełnosprawnych, do ludzi starszych, którzy często są zdani jedynie na cztery ściany, w których mieszkają, którzy nie mogą pójść do kościoła, nie mogą wyjść na spacer. Ten program, te 20, ponad 20 miliardów złotych w ciągu 8 lat spowodują, że ci ludzie, którzy dotychczas byli zostawieni gdzieś z boku, będą mogli wrócić do aktywnego życia.

2018-04-15 21:39 2409

Komentarze

~lester

Jak to możliwe, że były minister MSWiA nie zna prawidłowej nazwy naszego powiatu? Jak?

~Joanna Z

Aż miło, że nasz MDK wygląda teraz na poziomie. Ktokolwiek by do nas przyjechał, to nie mamy się czego wstydzić. Czekam na pozostałe partie i przedstawienie ich,, programów,, hi hi

~adam 1

Wszystko super , tylko ten krawat mógłby być inny , oczywiście to w odpowiedzi na poprzedni komentarz .

~Mama-zona-wms

Nie makowiecki a makowski

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.