Czwartek, 22 Marca 2018 - Katarzyny, Boguslawa

Mieszkanka Makowa złożyła skargę na działalność burmistrza

Magdalena Nowotka, mieszkanka bloku przy ul. Mickiewicza 28 złożyła skargę na działalność burmistrza. Na czerwcowej sesji (21 czerwca) radni miejscy zlekceważyli skargę mieszkanki. Podczas sesji, która odbyła się 7 lipca radni skierowali skargę do Komisji Rewizyjnej.

W marcu tego roku pani Nowotka skierowała do burmistrza pismo z prośbą o pomoc w przyznanie jej mieszkania komunalnego. Jak wyjaśniła w piśmie, jest zameldowana na stałe w mieszkaniu przy ul. Mickiewicza 28. Po śmierci męża pozostała w sąsiedztwie z dwoma lokatorami, których obecność okazała się wyjątkowo uciążliwa. Mężczyźni nadużywali alkoholu i narkotyków, zdewastowali całe mieszkanie. W tej sytuacji pani Nowotka zdecydowała się opuścić mieszkanie. Obecnie pomieszkuje kątem u przyjaciół i znajomych, ale nie jest to sytuacja perspektywiczna. Dlatego postanowiła poprosić burmistrza o pomoc.

W odpowiedzi otrzymało pismo podpisane przez zastępcę burmistrza, w którym poproszona została o zgłoszenie się do Urzędu Miejskiego i odebranie dokumentów niezbędnych do wypełnienia wniosku mieszkaniowego. Jednocześnie mieszkanka pouczona została, iż w związku z opuszczeniem miejsca stałego pobytu powinna zgłosić się do Wydziału Spraw Obywatelskich i wymeldować się z zajmowanego mieszkania. Jak twierdzi, przedstawiono jej również pismo, że wraz z pozostałymi lokatorami ma eksmisję.

Oburzona takim potraktowaniem problemu mieszkanka złożyła skargę na działalność burmistrza do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ostrołęce. SKO przekazało pismo do Rady Miejskiej, jako organu właściwego do rozpatrzenia tego rodzaju sprawy. Zgodnie z obowiązującą procedurą Rada Miejska powinna skierować skargę do Komisji Rewizyjnej. Jednak podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 21 czerwca, radni większością głosów odrzucili uchwałę w tej sprawie. Dopiero podczas ostatniej sesji, w czwartek 7 lipca, skarga pani Nowotki przekazana została do Komisji Rewizyjnej, która rozpatrzy jej zasadność.

2016-07-08 22:13 3314 burmistrz Makowa, Rada Miejska

Komentarze

~marten

Niech mi ktoś wytłumaczy - dlaczego ta Pani nie poszuka sobie mieszkania i nie wynajmie go. Po drugie - z tego co wiem ma dwoje dorosłych dzieci. Po trzecie primo - dlaczego nie mogą eksmitować uciążliwych lokatorów?

~Kasia

to przecież było wiadomo, że jak Mr. G dojdzie do stołka to będziemy mieli taki sam wyzysk i pier....k jak w spółdzielni był za jego panowania. A burmistrz to tylko jego pionek niestety. Raz jeszcze lud dla burmistrza a nie burmistrz dla ludu. Nie wspomnę także o kompetencjach personalnych jego pracowników. Żenada totalna.

~Jakub

Człowiek gadowskiego, i to on rzadzi

~wojsko....

a kim jest ciach ? kolesiem z partii, który ma w dupie obywateli a liczy się tylko z $ i układami. Pierwsza decyzja burmistrza ciacha to ... podniesienie własnej pensji.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.