Czwartek, 19 Kwietnia 2018 - Adolfa, Tymona, Leona

Makowianin walczy o tytuł mistrzowski w programie „MasterChef”

Szymon Czerwiński z Makowa znalazł się w 5. edycji popularnego kulinarnego show „MasterChef”, emitowanego przez stację TVN. Szymon oczarował wymagających jurorów homarem w pianie, tatarem z tuńczyka oraz molekularnymi lodami.

Szymon ma 32 lata, od ponad 12 lat mieszka w Warszawie. Na co dzień pracuje w firmie farmaceutycznej, gdzie zarządza flotą pojazdów. W wolnym czasie gotuje i to z prawdziwą pasją.

- Zacząłem gotować w czasie studiów – opowiadał nam o swojej pasji Szymon. – Najpierw z konieczności, do musiałem się jakoś żywić. Szybko jednak odkryłem, że sprawia mi to niesamowitą radość i przyjemność. Praktykę kulinarną zacząłem uzupełniać wiedzą teoretyczną i tworzyć własne przepisy. W jakimś programie na kanale BBC usłyszałem o kuchni molekularnej. Stałem się jej prawdziwym fanem.

Kulinarną pasję Szymona podtrzymują jego przyjaciele.

- To oni są pierwszymi degustatorami i krytykami moich potraw – mówił Szymon. – I to oni namówili mnie do udziału w programie. Właściwie to nawet zmusili mnie do tego. Mnie się wydawało, że osoby, które dostają fartuch są poza moim zasięgiem. Ale moi przyjaciele mieli więcej wiary we mnie. No i udało się, dostałem fartuch. Jestem bardzo dumny z tego.

Na casting przygotował wytworne menu składające się z homara w pianie, tatara z tuńczyka w musie z awokado i lodów kokosowo-limonowych mrożonych ciekłym azotem. Dzięki temu otrzymał wymarzony fartuch i znalazł się w elitarnej 28-osobowej grupie, która w kolejnych odcinkach programu walczyć będzie o udział w finale. Dojdzie do niego tylko połowa uczestników. Zaś Mistrzem Kuchni zostanie tylko jeden. Oprócz zaszczytnego tytułu czeka na niego 100 tys. złotych i możliwość wydania własnej książki kucharskiej.

Jurorami w programie są: Anna Starmach, Michel Moran i Magda Gessler.

Szymonowi życzymy powodzenia i obiecujemy, że będziemy mocno trzymać za niego kciuki.

Więcej informacji o Szymonie i jego kulinarnych eksperymentach można znaleźć na jego FP pod adresem: www.facebook.com/CzerwinskiSzymon/. Wkrótce też ruszy strona jego internetowa www.szymonczerwinski.com. Zapraszamy do oglądania.
2016-09-12 15:24 3521 Szymon Czerwiński, MasterChef

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.