Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Makowianie pobiegali „Tropem Wilczym”

Maków był jednym z ponad 240 miast w Polsce, które włączyły się do ogólnopolskiej akcji patriotycznej „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Impreza odbyła się w niedzielę 26 lutego 2017 r.

W zawodach wzięło udział ponad 70 uczestników z Makowa, powiatu makowskiego i innych miejscowości. Wśród uczestników były również panie z Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej oraz kibice „Makowianki”. Start i meta ustawione były na ul. Armii Krajowej. W tym roku organizatorzy przygotowali własną bramkę startową ozdobioną swoimi logami. Biegano na kilku dystansach. Najmłodsi mieli do pokonania odcinek liczący 300 m. Bieg główny liczył 1963 m – taki dystans był odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni żołnierz powojennego podziemia, Józef Franczak ps. Lalek. Dla najambitniejszych biegaczy przygotowany został bieg na dystansie 5 km.

Impreza miała przede wszystkim charakter rekreacyjno-edukacyjny, ale nie zapomniano również i o sportowej rywalizacji. Dla najlepszych zawodników przygotowano podium i puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, koszulki z wizerunkami żołnierzy powojennego podziemia i różne materiały edukacyjne. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego przywiezionego przez żołnierzy z Przasnysza.

Głównym organizatorem akcji była Fundacja Wolność i Demokracja. Bieg makowski zorganizowany został przez Fundację Kocham Maków i Klub Sportowy Maków Biega. Partnerami imprezy byli: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Jednostka Strzelecka „Strzelec” i Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej.

Wyniki biegów głównych

1963 m
Kobiety:
1. Klaudia Ciok (KS Maków Biega) - 7:56
2. Martyna Krupińska (KS Maków Biega) - 8:03
3. Marta Szydłowska (KS Maków Biega) - 9:08

Mężczyźni:
1. Dawid Konopka (KS Maków Biega) - 6:29
2. Cezary Jaroszewski (KS Maków Biega) - 6:31
3. Mateusz Narojczyk (KS Maków Biega) - 7:01

5 km:
Kobiety:
1. Ewelina Delurska (Runners Team Ciechanów) - 21:55
2. Marta Ruszczyńska (KS Maków Biega) - 22:09
3. Anna Urbaniak (Jednorożec) - 22:57

Mężczyźni:
1. Daniel Mocek (KS Maków Biega) - 17:25
2. Rafał Smoliński (PSP Przasnysz) - 18:15
3. Mariusz Łojewski (KS Maków Biega) - 19:03
2017-02-26 22:06 1632 Tropem Wilczym, bieg pamięci żołnierzy wyklętych, Klub Sportowy Maków Biega, Fundacja Kocham Maków

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.