Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Kolejny Duathlon Makowski za nami

W niedzielę 10 września już po raz piąty odbył się Duathlon Makowski. Wzięło w nim udział 85 zawodników z całej Polski. Dwóch nie ukończyło zawodów z powodu awarii rowerów.

Duathlon był połączeniem dwóch dyscyplin sportowych – biegania i kolarstwa. Impreza odbyła się na dystansie sprinterskim: 5 kilometrów biegu, 20 kilometrów jazdy na rowerze i ponownie 2,5 kilometra biegu. Trasy biegowe i rowerowa prowadziły w całości drogami asfaltowymi. Linia startu i mety znajdowała się na ul. Granicznej. Tu znajdowała się również strefa zmiany, w której umieszczone zostały rowery. W strefie zmiany zawodnicy przesiadali się na rowery oraz zmieniali buty z biegowych na kolarskie i odwrotnie.

Zawodnicy startowali w 6 kategoriach wiekowych, osobno klasyfikowani byli mężczyźni i osobno kobiety. Najlepszy wynik w klasyfikacji ogólnej osiągnął Michał Lech z Warszawy. Trasę duathlonu pokonał w czasie 1:03:26,7. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Pastwa z Poznania reprezentująca klub Żółwik, beczka i piąteczka. Również w ubiegłym roku pani Katarzyna była najlepszą zawodniczką duathlonu. W tym roku udało jej się poprawić wynik z 1:10:16,8 na 1:08:06,3. Najlepszymi lokalnymi zawodnikami byli Marta Ruszczyńska i Jarek Janiszewski reprezentujący Klub Sportowy Maków Biega. Szczegółowe wyniki V Duathlonu Makowskiego dostępne są na stronie internetowej firmy Chronotex, która zapewniła elektroniczny pomiar czasu zawodników. Adres strony: http://chronotex.pl/wyniki.Na zwycięzców czekały puchary, pamiątkowe medale i liczne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Dla wszystkich były firmowe koszulki i posiłek regeneracyjny.

Organizatorami V Duathlonu Makowskiego byli: Fundacja Kocham Maków oraz Klub Sportowy Maków Biega. Impreza otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu. Kwota dofinansowania wyniosła 5 tys. zł.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała makowska policja, strażacy i ratownicy medyczni.

2017-09-10 22:01 1637 V Duathlon Makowski, KS Maków Biega, Fundacja Kocham Maków

Komentarze

~Duathlon

Świetne zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.