Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Klonowa aleja nad zalewem

W środę 21 czerwca nad makowskim zalewem „wyrosła” aleja  barwnych klonów. Drzewka zakupione zostały dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na rozwój zieleni w mieście miasto pozyskało 15 tys. zł dotacji z WFOŚiGW. Pierwsze drzewka już zostały posadzone wzdłuż alejki nad zalewem. Są to klony z różnokolorowymi kulistymi koronami. Prezentują się bardzo ładnie i podobają się spacerowiczom. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów będą w centrum miasta , przy ulicy Polnej, wzdłuż pasa zieleni na ulicy Mickiewicza i w Parku Sapera.

Kolejną dotację z WFOŚiGW miasto pozyskało na realizację projektu edukacyjnego „Eko Maków – Lubię to!”. Będzie to cykl konkursów artystyczno-przyrodniczych skierowanych do dzieci i młodzieży. Na projekt ten miasto pozyskało pond 10 tys. zł. Projekt zrealizowany zostanie we wrześniu 2017 r.
2017-06-22 10:43 2431 Maków Mazowiecki, sadzenie drzew, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Komentarze

~bohdan56

Pomysł bardzo dobry ale sadzący nie pomyśleli, że w miejscu betonowego przepustu trafi im drzewko. Należało tylko przesunąć nasadzenia o połowę odstępu między drzewkami i nie byłoby pustego miejsca.

~Jan K

Wszystko spoko ale ten szpetny szyld reklamowy bym zlikwidowal

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.