Wtorek, 16 Stycznia 2018 - Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę

W niedzielę 14 stycznia 2018 r. po raz dwudziesty szósty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Makowie będzie to 24. edycja tej najpopularniejszej i największej w Polsce akcji charytatywnej. Od dwudziestu lat sztabowi WOŚP w Makowie szefuje Katarzyna Wojnarowska z Miejskiego Domu Kultury.

Tegoroczny sztab liczy około 80 wolontariuszy. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Pierwsze zbiórki rozpoczęły się już w szkołach. Zbiórki uliczne odbędą się w niedzielę.

Finał Wielkiej Orkiestry odbędzie się w Miejskim Domu Kultury, gdzie mieści się sztab WOŚP. Początek o godzinie 15.00. W programie niedzielnego finału znalazły się koncerty zespołów muzycznych – The OrchestRose i Carol Markovsky, występy solistów (Włodzimierz Żegliński, Marianna Jastrzębowska, Michalina Mosakowska, Nela Dobrzyńska, Oliwia Iwanowska, Patrycja Rogalska, Anna Rutkowska) i pokazy zespołów tanecznych. Jako pierwsza wystąpi Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Jednoroga.

Będzie również licytacja, loteria, stoisko balonowe, malowanie twarzy oraz Dzień Dawcy Szpiku DKMS. Do finału włączył się także kaskader Daniel Tomaszewski. W niedzielę na Rynku w godzinach od 12.30 do 14.30 pan Daniel za datek do puszki wolontariusza będzie oprowadzał dzieci na koniach.

2018-01-11 17:53 633 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Komentarze

~Bohdan56

Witam W starej parafii ks. proboszcz ani słowem nie wspomniał o WOŚP. Jest to żenujące i przykre, że tak szczytnego celu jakim jest ta zbiórka robiona przez oddane sprawie dzieci i młodzież jest pomijana milczeniem. Tydzień temu zaś usłyszeliśmy, że uchodźcy to są Polacy, którzy wyjeżdżają i Aleppo w Syrii. W tą niedzielę, że uchodźcami jest 2 miliony Ukraińców i ani słowa o rannych czy chorych wymagających leczenia.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.