Czwartek, 19 Kwietnia 2018 - Adolfa, Tymona, Leona

Działo się – kronika miejska i policyjna – środa 11. – piątek 13. kwietnia

Środa 11.04. – Mieszkańcy Makowa zignorowali spotkanie w sprawie smogu

Uczniowie z ŻAK zorganizowali spotkanie mieszkańców miasta z Piotrem Sergiejem, koordynatorem Polskiego Alarmu Smogowego. Od niedawna szkoła uczestniczy w programie badania jakości powietrza, ma zainstalowane czujniki, a wyniki pomiarów w sezonie grzewczym są niepokojące. Szczególnie wieczorem, gdy właściciele domów jednorodzinnych rozpalają w piecach.

Informacja o spotkaniu była rozpowszechniana wśród mieszkańców (pisaliśmy o tym również na naszym portalu). Uczniowie z ŻAK kolportowali ulotki z zaproszeniem na spotkanie. 450 ulotek wrzucili do skrzynek pocztowych m.in. na ul. Polnej, Armii Krajowej, Bursztynowej czy Moniuszki.

Rezultat? W środowym spotkaniu uczestniczyli wyłącznie przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz uczniowie. Nie przyszedł ani jeden mieszkaniec Makowa.

Cały tydzień - rewitalizacja Rynku

Trwały prace przy rewitalizacji makowskiego Rynku. Teren budowy został ogrodzony metalową siatką, zerwany został asfalt z nawierzchni ulic przy Rynku. Żaby trzymają się mocno - dotrwały do końca tego weekendu.

Piątek 13.04. – Początek akcji „Mój rower – moje życie”

Spotkaniem z uczniami Szkoły Podstawowej w Szwelicach policjanci z makowskiej drogówki rozpoczęli akcję „Mój rower – moje życie”. Akcja adresowana jest do rowerzystów i kierowców. Zachowania jednych i drugich mają bowiem zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci zwracali uwagę uczniów ze Szwelic  na konieczność przestrzegania przepisów o ruchu drogowym. Podkreślali też znaczenie zakładania kasku przez cyklistów, używania elementów odblaskowych oraz unikania jazdy ze słuchawkami na uszach, szczególnie jeśli jadący rowerem słucha głośnej muzyki.

Piątek 13.04. - Patrycja Pragacz ponownie odnaleziona

Piątek 13 okazał się szczęśliwy dla makowskich policjantów, którzy odnaleźli poszukiwaną od kilku dni 16-letnią Patrycję Pragacz z Budzyna. Na początku kwietnia opuściła ona Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie i słuch o niej zaginął. Makowscy policjanci odnaleźli ją 13.04. w Makowie. Jak poinformowała nas Monika Winnik, oficer prasowy KPP w Makowie Maz., „Patrycja cała i zdrowa została przekazana pod opiekę ośrodka”.

Źródło: rower; policja; rynek; smog; ŻAK
2018-04-13 21:57 1130

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.