Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Czy makowski cmentarz parafialny trafi pod nowy zarząd?

Pod koniec sierpnia proboszcz parafii św. Józefa, ks. Stanisław Dziekan poinformował parafian, iż administratorem cmentarza parafialnego będzie firma pogrzebowa Macieja Drejki. Jak podkreślił ks. proboszcz spośród zgłoszonych ofert, oferta pana Drejki była najkorzystniejsza. Właścicielem cmentarza pozostanie parafia św. Józefa.

Szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzanej zmiany miały zostać podane w niedzielę 3 września. Podczas niedzielnej mszy ks. Dziekan wyjaśnił, że umowa przesłana została do biskupa w celu przekonsultowania szczegółów. Parafianie zostaną poinformowani o podjętych decyzjach.

Cmentarz parafialny w Makowie jest wyjątkowo zaniedbany.

Wyraźnie brakuje tu gospodarza. I nie chodzi tylko o wiecznie przepełnione i rozpadające się śmietniki. Cmentarz jest pozarastany, w niektórych miejscach wysoka trawa i gałęzie utrudniają dostęp do grobów. Właściciele grobów poszerzają swoje „terytoria” obudowując groby płytkami i ustawiając ławki w przejściach. Starsi ludzie potykają się o te przeszkody. Zastrzeżenia budzi też kaplica, zakurzona i pokryta pajęczynami. Być może prywatny zarządca to dobry sposób na zaprowadzenie porządku na naszym cmentarzu.
2017-09-05 18:52 1552 cmentarz parafialny

Komentarze

~bogdan72

Szkoda, że ks. proboszcz nie poinformował wcześniej, że ogłasza przetarg na składanie ofert na administratora cmentarza... Złożyłbym swoją...na pewno tańszą niż...ich... Ale w naszym mieście..."ręka rękę myje"... Ciekawe tylko kiedy teraz tenże ksiadz ogłosi wzrost wydatków na utrzymanie naszego, parafialnego cmentarza...?

~Bohdan56

Brawo redakcja. Śmietniki są dwa i dobrze by było pokazać zdjęcia i z drugiego śmietnika.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.