Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Co to jest kuchnia węglowa? - zobacz remont w „Dwójce”

W Zespole Szkół nr 2 trwa długo wyczekiwany remont kuchni szkolnej. Kuchnia już od kilka lat była dopuszczana do użytku warunkowo. W tym roku groziło jej definitywne zamknięcie.

Kuchnia w „Dwójce” była jedną z nielicznych już w Polsce placówek wyposażonych w kuchnię węglową. Jak wspominały panie kucharki, kiedy na różnych szkoleniach mówiły o tym, nikt nie mógł w to uwierzyć. Kuchnia utrzymywana była zawsze w wielkiej czystości, jednak zdaniem sanepidu nie spełniała wymaganych warunków sanitarnych. W nowym roku szkolnym zostałaby zamknięta.

Szkolna stołówka w ZS nr 2 to największa jadłodajnia w mieście. Dziennie wydaje się tu blisko 400 obiadów. Korzystają z niej uczniowie i pracownicy szkoły. Ale przez kilka lat pełniła również funkcję jadłodajni miejskiej. Z obiadów korzystali podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osoby starsze i samotne.

Modernizacja zaplecza kuchennego w „Dwójce” obejmuje szereg prac. Kuchnia zyska na przestrzeni. Poszerzona zostanie o pomieszczenia sąsiadującego z nią sekretariatu i pokoju dyrektora szkoły. Zaś sekretariat i gabinet dyrektorski przeniesione zostały do jednej z klas na parterze. Modernizacja obejmuje również wyposażenie kuchni we wszelki nowoczesny sprzęt spełniający odpowiednie wymogi. Odnowiona zostanie także stołówka, co z pewnością wpłynie na apetyty stołowników.

Na zdjęciach: szkolna kuchnia i stołówka w "Dwójce" przed remontem.

2017-07-16 11:52 2727 Zespół Szkół nr 2, kuchnia szkolna

Komentarze

~martencja

Zapach w szkole na holu jest dokładnie ten sam jak za czasów, kiedy ja chodziłam do dwójki :)

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.