Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Bezpieczny rajd rowerowy

Parafia św. Józefa i komenda policji w Makowie zorganizowały dla miłośników aktywnego wypoczynku wakacyjny rajd rowerowy. Wycieczka odbyła się w sobotę 1 lipca.

Rajd odbył się pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo” i miał charakter nie tylko rekreacyjny, ale też edukacyjny. Pokazywał uczestnikom jak bezpiecznie poruszać się po naszych drogach. Promował również bezpieczeństwo podczas wakacji. Trasa rajdu wynosiła ok. 10 km i wiodła bocznymi drogami z Makowa do Czerwonki. Uczestnicy wyruszyli spod plebanii pożegnani przez ks. proboszcza Stanisława Dziekana. Na mecie czekały na nich różne niespodzianki. Było ognisko i pieczone kiełbaski. Można też było otrzymać odblaski oraz bezpłatnie oznakować rower.

Wycieczka była bardzo udana, zwłaszcza że pogoda dopisała. W rajdzie wzięli również udział ks. Ryszard oraz przedstawiciele policji.
2017-07-02 12:27 1346 rajd rowerowy, komenda powiatowa policji w Makowie Maz., parafia św. Józefa w Makowie Maz.

Komentarze

~Paulina C.

Uważam, że to bardzo pożyteczna inicjatywa i przedsięwzięcie godne powtórzenia. Trzeba byłoby jednak je bardziej wypromować. Należymy do parafii św. Brata Alberta i nie wiedzieliśmy o rajdzie. Moja babcia chętnie wzięłaby udział razem z wnuczkami.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.