Poniedziałek, 21 Maja 2018 - Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Antynarkotykowa debata w makowskim liceum

Liceum Ogólnokształcące w Makowie było gospodarzem powiatowej debaty młodzieżowej odbywającej się pod hasłem: „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Debata odbyła się we wtorek 6 lutego.

Wzięła w niej udział młodzież z całego powiatu makowskiego. Byli również przedstawiciele Kuratorium Mazowieckiego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, starostwa i miasta, policji i inni goście.

Debata składała się z dwóch części. W części pierwszej młodzież wysłuchała wykładów zaproszonych specjalistów. O przyczynach uzależnień od narkotyków i dopalaczy mówiła psycholog Marlena Rusiecka. Na temat regulacji prawnych, dotyczących postępowania w sprawach nieletnich, w szczególności w kwestii kontaktu ze środkami psychoaktywnymi mówiła st. sierż. Katarzyna Ruszczyńska. Skutki zdrowotne używania narkotyków i dopalaczy omówiła Karolina Rogalska z PSSE, a konsekwencje społeczno–psychologiczne zreferowała Agata Smaga – Lawrenz, koordynator ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w Urzędzie Miejskim.

W drugiej części odbyły się warsztaty na temat dobrych praktyk profilaktyki. Prowadziła je Katarzyna Napiórkowska pedagog szkolny. A na koniec zaproszona została grupa uzdolnionej młodzieży licealnej, realizującej różnorodne pasje i talenty. Jak zaznaczyła młodzież, to ich sposób na zdrowe i bezpieczne życie, wolne od uzależnień.

Głównymi organizatorami debaty była Komenda Wojewódzka Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie i Liceum Ogólnokształcące w Makowie. Moderatorem debaty była nauczycielka języka polskiego Elżbieta Modzelewska.

2018-02-10 21:16 1200 debata młodzieżowa

Komentarze

~Robot

Trzeba by zadać też pytanie policji , w jaki sposób kończyły się ostatnie zatrzymania dilerów narkotykowych w Makowie, którzy śmieją się policji prosto w twarz...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.