Wśród różnych rodzajów ćwiczeń terapeutycznych można przede wszystkim wymienić ćwiczenia lewopółkulowe, które mają szereg korzystnych aspektów. Przede wszystkim wpływają na rozwój logicznego myślenia, ale także spostrzegawczości. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać przykłady poszczególnych form ćwiczeń. Ich zastosowanie będzie miało spory wpływ na rozwój mowy dziecka.
Sekwencje
Wśród różnych rodzajów ćwiczeń lewopółkulowych można przede wszystkim wymienić sekwencje. Polegają one na ułożeniu w odpowiedni sposób ciągu elementów. Ćwiczenia sekwencyjne w bardzo korzystny sposób wpływają na rozwój mózgu każdego dziecka, a dzięki temu również na rozwój mowy. Lewa półkula ma ścisły związek z nauką mówienia, dlatego jej ćwiczenia są niezwykle istotne w całym procesie. Sekwencje mogą stać się schematem w procesie mówienia, co w znaczący sposób go ułatwi.
Szeregi
Pomoce logopedyczne mogą również występować w formie ćwiczeń z szeregami, co będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku wielu dzieci, które mają trudności z mową. Szeregi to taki rodzaj ćwiczeń, który polega na układaniu poszczególnych elementów w odpowiedniej kolejności. Jest to bardzo podobne działanie, co sekwencje i również rozwija lewą półkulę mózgu, która związana jest z mową. Dzięki szeregom dziecko ćwiczy także umiejętność logicznego myślenia, które jest niezwykle istotne.
Kodowanie
Wśród różnych pomocy terapeutycznych można również wymienić ćwiczenia związane z takim działaniem, jak kodowanie. Kodowanie jest uwielbiane przez wiele dzieci, ponieważ można się podczas niego fantastycznie bawić. W kodowaniu dzięki podanym współrzędnym wykonuje się określone ruchy, co ma bardzo duży wpływ na proces logicznego myślenia u dziecka, a także rozwój jego mowy. Dlatego warto wdrożyć takie pomoce dydaktyczne do codziennego funkcjonowania dziecka. W naszym Centrum Terapii i Rozwoju Dzieci Juniora korzystamy ze wszystkich tego typu pomocy terapeutycznych.
Układanki lewopółkulowe
Pomoce terapeutyczne to także fantastyczne układanki lewopółkulowe, które idealnie sprawdzą się w przypadku każdego dziecka ze względu na swój niski poziom trudności. Układanki tego rodzaju polegają na odwzorowywaniu przedstawionych obrazów, a dzięki temu również ćwiczeniom pamięci. W ofercie znajduje się wiele układanek lewopółkulowych, a więc dla każdego dziecka uda się wybrać coś zgodnego z jego zainteresowaniami.
Relacje
Kolejnym fantastycznym sposobem rozwoju mowy są różnego rodzaju ćwiczenia, które obejmują relacje. Kształtują one zarówno logiczne myślenie u dziecka, ale także jego spostrzegawczość. Działanie podejmowane w relacjach polega na wyszukiwaniu różnic przez dziecko oraz o ich opowiadaniu. Warto wdrożyć tego rodzaju ćwiczenia do codziennego funkcjonowania dziecka, ponieważ są kluczowe w jego rozwoju, a także kształtowaniu mowy.
Pomoce terapeutyczne, służące do wykonywania powyższych ćwiczeń można zakupić w naszym sklepie online – https://juniora.pl/cwiczenia-lewopolkulowe.