Trwają prace nad II tomem monografii Makowa Mazowieckiego

Trwają prace nad II tomem monografii Makowa Mazowieckiego 

W poniedziałek 1 czerwca odbyło się spotkanie autorów drugiego tomu monografii Makowa Mazowieckiego, który obejmował będzie okres od 1945 do czasów współczesnych. Jak ustalono w czasie spotkania, praca ukaże się drukiem w styczniu 2021 roku.

W spotkaniu, zorganizowanym przez prezesa Stowarzyszenia Pomocy LO im. Marii Curie Skłodowskiej, Jana Rutkowskiego, który koordynuje prace nad monografią, wzięli udział Mariusz Celmer, Robert Kluczek, Piotr Matejuk, Sławomir Olzacki i Jan Rutkowski. Wszyscy wymienieni są autorami rozdziałów drugiego tomu pracy.

W czasie spotkania autorzy przedstawili stan prac nad swoimi rozdziałami. Ustalili też, że ostateczne złożenie tekstów nastąpi do końca czerwca. Redaktorem drugiego tomu będzie profesor Romuald Turkowski. Po zakończeniu prac redakcyjnych oraz dokonaniu wyboru ilustracji książka zostanie przekazana do druku. Ukazanie się tomu drugiego przewidziane jest na styczeń 2021 roku, na inaugurację obchodów 600-lecia miasta.

Pierwszy tom monografii miasta jest już dostępny w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Liceum Ogólnokształcącym w Makowie Maz.

https://makowonline.pl/monografia-makowa-w-bibliotece-miejskiej/

Na zdjęciu: spotkanie autorów II tomu monografii Makowa Mazowieckiego.

Jan RutkowskiMariusz Celmermonografia Makowa MazowieckiegoPiotr MatejukRobert KluczekRomuald TurkowskiStowarzyszenie Pomocy Liceum
Komentarze (5)
Skomentuj
 • Gosia

  W styczniu 2012 roku? 🙂 delikatna pomyłka.

 • Bohdan

  Proszę Redakcję o poprawienie w nagłówku błędnej daty.

  • Grażyna Myślińska

   Dziękujemy, poprawione. Pozdrawiamy

 • Stanisław

  Oj, to wielka szkoda, że nie pomyślano o włączeniu mnie do współpracy. Na pewno publikacja zyskała by na tym. Mógłbym dołożyć wiele informacji z najnowszych badań wykopaliskowych na Bazarze, gdzie była pierwsza lokacja osadnictwa związana z początkami miasta 😕🙁

 • Parafianin

  Bardzo interesujące, ale powiedzcie panowie, czy umuwiliście się, że na to spotkanie przyjdziecie wszyscy w sandałach?