To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu ostrołęckiego i oddaj swój głos. Instalacja holograficzna, warsztaty, biesiada czy budowa ścieżki pieszo-rowerowej to tylko część z 9 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 9 z regionu ostrołęckiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

To w rękach mieszkańców pozostaje decyzja, jak wykorzystać te 25 mln zł– zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc (klub KO).Zachęcam mieszkańców do oddania swojego głosu. Przejrzyjmy zgłoszone projekty i wybierzmy te, które uważamy za ciekawe i potrzebne. Dzięki temu wspólnie zadecydujemy co powstanie w naszym regionie.

9 projektów z regionu ostrołęckiego

W regionie ostrołęckim pozytywną ocenę otrzymało 9 projektów. Ich wartość to w sumie blisko 2,9 mln zł. Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), wybór jest duży. – Zapraszamy do zapoznania się z projektami. Są to inicjatywy, które odpowiadają na potrzeby naszych mieszkańców. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos, do czego wszystkich mocno zachęcam.

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

  1. „Toczymy, lepimy, wypalamy” – doposażenie pracowni terapii zajęciowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce (29 250 zł),
  2. „Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ostrołęckiego (150 000 zł),
  3. Biesiada z Mazowszem (200 000 zł),
  4. SPA – Strefa Pasji i Aktywności (147 700 zł),
  5. Bartnictwo z pokolenia na pokolenie – warsztaty i publikacja (138 500 zł),
  6. Instalacja holograficzna w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (25 000 zł),
  7. Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego (199 000 zł),
  8. Zakup 2 ambulansów z wyposażeniem dla „Meditrans” Ostrołęka (1 000 000 zł),
  9. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 627 (1 000 000 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

– Trzymam kciuki za każdy projekt. Tutaj pełną inicjatywę przejmują mieszkańcy Mazowsza. Najpierw zgłaszają projekty, a potem decydują o tym, które z nich będą realizowane. Wykorzystajmy tę szansę i wybierzmy jeden projekt podregionalny i jeden ogólnowojewódzki i oddajmy swój głos – zachęca radny województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak (klub PSL). 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Komentarze (0)
Skomentuj