Projekt społeczny – Retro Maków

Ogólnopolska Olimpiada Zwolnieni z Teorii po raz kolejny zainspirowała młodzież Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim do stworzenia projektu społecznego.

Retro Maków – co kryje się pod tą nazwą? To projekt promujący szkolnictwo zawodowe. Czemu retro? Cofamy się w czasie. ŻAK w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia w makowskiej przestrzeni. Od początku placówka funkcjonowała w mieście, dla miasta i okolicy, reagowała na lokalne potrzeby i otwierała kolejne kierunki kształcenia, w których młodzi ludzie mogli zobaczyć swoją drogę. Jednocześnie działające wtedy zakłady pracy takie jak: POM, ZREMB, Spółdzielnia Pracy ,,Ewa” i wiele innych współpracowały ze szkołą, prowadziły zajęcia praktyczne, a potem przyjmowały młodzież do pracy.

Klaudia Łączyńska, Małgorzata Świętochowska, Nadia Chełchowska, Wiktoria Napiórkowska, Maria Godlewska, Kacper Gołębiewski, w nowatorski sposób przedstawiają wachlarz zawodów za pomocą ciekawych zdjęć, prezentacji, filmów. Działaniami uczniów koordynuje p. Marta Głażewska nauczyciel w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej. Uczniowie odbywają cykliczne szkolenia prowadzone przez specjalistów mentoringowych banku BNP PARIBAS oraz stacji MOYA.

Właśnie odbywa się premiera kalendarza na rok 2022, który prezentuje 12 zawodów w konwencji pin up. To kawałek lokalnej historii w pięknej oprawie.

Zapraszamy do śledzenia dalszych działań. Czym nas jeszcze zaskoczą?

https://www.instagram.com/retro_makow/

https://www.facebook.com/retromakow

Komentarze (1)
Skomentuj
  • [d]

    Można kupić ten kalendarz gdzieś? Jeżeli tak to gdzie i za ile?