Obchody Święta Policji w Makowie Mazowieckim

Obchody Święta Policji w Makowie Mazowieckim 

W piątek 24 lipca funkcjonariusze makowskiej policji obchodzili Święto Policji. Z tej okazji w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim odbył się uroczysty apel. Poprzedziła go uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez księdza kapelana Marka Podsiadlika.

Ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku uroczystość obchodów Święta Policji miała inną formę niż w minionych latach. W uroczystości wzięli udział tylko policjanci, policjantki i pracownicy Policji.

Z okazji Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz.  kom. Andrzej Dziadak wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników makowskiej komendy.

Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 24 funkcjonariuszy makowskiej Policji.

Awanse w korpusie aspirantów 10 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 10 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych 4 funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Makowie Mazowieckim kom. Andrzej Dziadak wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników makowskiej komendy.

„Brązową Odznakę Zasłużony Policjant” przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Makowie Mazowieckim –asp. szt. Marcin Jaworski. Odznaka nadawana jest w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, które przyczyniły się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda oznaczył „Srebrnym Medalem za długoletnią służbę” funkcjonariusza makowskiej policji. „Medal za Długoletnią Służbę” przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”. Medal otrzymał zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego kom. Sylwester Wawrzonkowski.

Odznaczeni policjanci mają wysoko wyspecjalizowaną wiedzę zawodową. Cechuje ich profesjonalizm i fachowość. Każdy z nich ma w swoim dorobku szereg sukcesów zawodowych.

Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz. wyróżnił również pracownika cywilnego makowskiej komendy Panią Jolantę Rutkowską w postaci nagrody pieniężnej za zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację zadań służbowych.

W dalszej kolejności kom. Andrzej Dziadak odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Michała Ledziona z okazji Święta Policji oraz złożył wszystkim policjantom, policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia oraz podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań.

Niestety ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku również w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim uroczystość obchodów Święta Policji miała inną formę niż w minionych latach. W uroczystości wzięli udział tylko policjanci, policjantki i pracownicy Policji.

Źródło: KPP Maków Maz.

Andrzej DziadakKPP Maków Mazowieckiksiądz Marek Podsiadlikparafia pw Św Brata AlbertaŚwięto Policji
Komentarze (0)
Skomentuj