Maseczki dla makowian – burmistrz Tadeusz Ciak informuje

Maseczki dla makowian – burmistrz Tadeusz Ciak informuje 

Kolejne bezpłatne maseczki dla mieszkańców
W związku z wytycznymi rządu o konieczności zakrywania ust i nosa przez wszystkich mieszkańców, samorząd makowski zamówił kolejną partię materiału do szycia maseczek.

Tym razem w pomoc włączyły się Szkoła Podstawowa Nr 1 i Nr 2 za co serdecznie dziękujemy. Pracownicy administracyjni i obsługi w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne zaangażowali się w szycie maseczek ochronnych, które będą rozdawane na początku przyszłego tygodnia.

– Chcielibyśmy wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące: starsze, samotne, w trudnej sytuacji materialnej, które jeszcze nie posiadają maseczek ochronnych. Jeśli ktoś z różnych powodów nie może sam zaopatrzyć się w maseczkę, to będzie mógł ją otrzymać w urzędzie.

Oczywiście nie będziemy odmawiać nikomu otrzymania tego „chodliwego towaru” ale zwracamy się o to byśmy wszyscy starali się zrozumieć, że pomoc wielu naszym mieszkańcom jest bardzo potrzebna – wyjaśnia burmistrz Tadeusz Ciak. – Kontynuujemy akcję, którą rozpoczęliśmy pod koniec marca.  

Dzięki wspólnej inicjatywie samorządu makowskiego oraz wolontariuszy około 7000 maseczek trafiło w pierwszej kolejności do instytucji dbających o bezpieczeństwo mieszkańców czyli do szpitala, komendy policji i straży, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych miejskich instytucji.

Maseczki przekazane zostały osobom starszych powyżej 70 roku życia oraz pozostałym mieszkańcom.

Ze względu na duże zainteresowanie i zapewne jeszcze długi czas wprowadzonych ograniczeń w przyszłym tygodniu działalność ta zostanie rozszerzona. O szczegółowych terminach oraz zasadach rozdysponowania kolejnej partii maseczek będziemy informować na bieżąco.
bezpłatne maseczkiKlub Senioramaseczkimaseczki dla mieszkańcówMOPSSzkoła Podstawowa nr 1Szkoła Podstawowa nr 2 im Jana Kochanowskiego
Komentarze (0)
Skomentuj