Maków Mazowiecki w noc pełni różowego Księżyca

Pełnia Różowego KsiężycaMaków Mazowiecki w noc pełni różowego Księżyca 

Małgorzata i Sławomir Gos sfotografowali nasze miasto w wyjątkową noc pełni różowego Księżyca.  Nazwa tej pełni ma związek nie z kolorem Księżyca, ale z budzeniem się przyrody dożycia po zimie, pojawianiem różowego mchu, dzikich floksów i goździków.

Jest to najjaśniejsza pełnia w tym roku ponieważ Srebrny Glob znajduje się najbliżej Ziemi. Jak podaje brytyjski portal popularnonaukowy Sciecne Focus, jest to 357 tys. km od naszej planety, gdy średnia odległość Księżyca od Ziemi wynosi około 384 tys. km. Oznacza to, że będzie o 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy niż w przypadku innych pełni.

Księżyc pojawił się na polskim niebie już około godzinę przed zachodem Słońca, między godz. 18 a 19.  Był idealnie widoczny nawet w godzinach poprzedzających pełnię, która wypadała dziś o godzinie 4.35.

Dobra wiadomość także dla zapominalskich – kolejne noce także będą sprzyjały podziwianiu Srebrnego Globu – zjawisko pełni Księżyca obserwować będzie można do 9 kwietnia. Może ktoś z naszych Czytelników pokusi się o zrobienie zdjęć z okna lub sprzed domu? Chętnie opublikujemy.

Na zdjęciach: Maków Mazowiecki w czasie Pełni Różowego Księżyca, 7 marca 2020 roku, fot. Małgorzata Gos

KsiężycMaków MazowieckiMałgorzata Gospełnia KsięzycaPełnia Różowego KsiężycaSławomir Gos
Komentarze (6)
Skomentuj
  • Anna

    Super fotki. Dziękuję 🙂

  • Jopi

    Dzięki, że możemy podziwiać Maków z takiej perspektywy

  • Paulina

    Super!

  • Alicja

    Piękne zdjęcia 🙂 100 punktów dla Autorów!

  • robert

    to z drona?

    • Marcin

      Osobiście widziałem że państwo Gos posiadają 100 metrową tyczkę do której przyczepiają aparat i w ten sposób robią zdjęcia z wysokości