Jakie ekrany projekcyjne będą odpowiednie do zestawu kina domowego?

Chociaż nie jest to wskazane, klienci niestety pomijają ekrany projekcyjne w trakcie kompletowania swoich kin domowych i traktują je po macoszemu. Stawiamy na renomowany projektor myśląc przy tym, że obraz rzucony na białą ścianę będzie zupełnie wystarczający. Realia pokazują, że takie rozwiązanie na gwarantuje odpowiedniej jakości obrazu, ponieważ zapewnia to jedynie najlepszy ekran. Które modele ekranów dla kina domowego będą najlepszym wyjściem?Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Zanim wybierzemy model ekranu, warto uprzednio zweryfikować to, z jakimi spotkamy się możliwościami. Na pewno sprawdzi się, że oferty będą bardzo rozbudowane. Ekrany projekcyjne to produkty, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Z uwagi na bardzo szeroki wybór, nie ma obaw o to, że nie uda się nam odnaleźć rozwiązania, które spełni nasze oczekiwania.

Duża mobilność, czy ekrany projekcyjne na statywie

Ekrany na statywie są wyjątkowo chętnie wybieranymi modelami. To z pewnością najlepsze rozwiązanie dla kinomanów, bez względu na to, jakie mają możliwości. Coraz więcej osób decyduje się na wymianę swoich telewizorów na projektory i specjalne ekrany projekcyjne, dzięki którym mamy pewność tego, ze obraz będzie naprawdę dużych rozmiarów. Tym sposobem, będziemy mieli możliwość uzyskania obrazu, którego przekątna jest wręcz nieosiągalna dla telewizorów. Nie jest to jednak tylko wyjście dla kina domowego, ponieważ spotkamy je również na salach szkoleniowych i konferencyjnych.

Oświetlenie pomieszczenia nie ma większego znaczenia, ponieważ biała, matowa powierzchnia ekranu doskonale sobie z tym poradzi. W ekranach instalowane są takie układy, które pozwalają na korekcję trapezową oraz poziomu obrazu.

Elektrycznie rozwijane projekcyjne ekrany

Wybierając ekran rozwijany elektrycznie, wejdziemy w posiadanie urządzenia, które doskonale sprawdzi się w wielu miejscach, np. w biurze, w szkole lub na uczelni. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu skorzystamy z niego w niemal każdej sytuacji. Tym samym, uzyskamy też obraz w o wiele lepszej jakości. Stawiając na ekran tego typu, powinniśmy patrzeć przez pryzmat powierzchni projekcyjnej, kąta widzenia, czy też przejrzystości ekrany. Musimy tu zadbać o to, by ekran był odpowiednio widoczny.

Jedynie najwyższej jakości ekrany pozwolą nam na uzyskanie obrazu wysokie jakości, nawet jeśli wybierzemy projektor z niższej półki. Każdy kinoman pragnący  wrażeń rodem z prawdziwej  sali kinowej, na pewno doceni ten produkt i jego zalety. Korzyści dostrzegą również fani gier komputerowych, dla których standardem są telewizory i monitory. To pewne, że 100 calowy ekran, a nawet większy spowoduje, że będą zachwyceni. Nie można powiedzieć, że tego rodzaju ekrany są skomplikowane w obsłudze, gdyż ich sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub zainstalowanego na ścianie przycisku.

Jakie jeszcze aspekty powinny być przez nas wzięte pod uwagę?

Integracja ekranu projekcyjnego oraz rzutnika, ma przynieść na efekt w postaci zarówno dużego, jak i wyraźnego obrazu. Jeśli zależy nam na obydwu aspektach, warto rozważyć zakup projektora z krótką ogniskową. Tym samym będziemy mieli możliwość ustawienia go możliwe blisko ekranu, a to z kolei szansa na zaoszczędzenie trochę miejsca. Taki projektor sprawdzi się nawet w wyjątkowo małych pomieszczeniach, a dodatkowo możliwości instalacyjne obejmują również sufit. W takim wypadku, ekran na statywie jest doskonałą opcją.

Wybierając dostosowany zestaw, mamy niemalże pewność tego, że efekty będą dla nas satysfakcjonujące. Nie tylko projektor, ale też ekran ma wpływ na to, czy będziemy mogli cieszyć się obrazem full HD, 4k lub też 8k, ponieważ najnowocześniejsze sprzęty już to umożliwiają. Chociaż opcja ta nie należy to najpopularniejszych, coraz częściej kupowane są także bezprzewodowe projektory, w których źródło obrazu pochodzi ze streamingu z laptopa, konsoli, smartfona, ale też innych odtwarzaczy. Przy odpowiednio wysokim budżecie, będzie to na pewno wygodne rozwiązanie, a to chociażby ze względy na pozbycie się uciążliwego okablowania.

Komentarze (0)
Skomentuj