Jak sprostać wyzwaniom nauczania w zerówce?

Edukacja przedszkolna niesie ze sobą dużo wyzwań, ale i radości. Szczególnie zerówka to już przedsmak szkoły, dlatego nauczyciele muszą mądrze podejść do tematu nauki w ostatnim roku nauki przedszkolnej lub zerowym w szkole.

Jakie wybrać pomoce naukowe dla nauczycieli wychowania przedszkolnego?

Edukacja szkolna to etap nauki, na którym skupia się zazwyczaj cała uwaga. Jednak warto pamiętać, że dzieci na etapie przedszkola, również przyswajają mnóstwo wiedzy. Zazwyczaj w zerówce dziecko nabywa już bardzo dużo umiejętności, które są wręcz oczekiwane w szkole. Nie bez powodu edukacja w zerówce jest obowiązkowa. Dziecko na tym etapie wciąż nie ma tak dużej koncentracji uwagi, a jednocześnie musi przyswoić materiał. 

Jak sobie poradzić z edukacją przedszkolaka? Przede wszystkim trzeba zainwestować w wysokiej jakości, sprawdzone pomoce naukowe, takie jak podręczniki i pomoce multimedialne. Na tym etapie jest to bardziej nauka poprzez zabawę, niemniej jednak podstawa programowa musi już być zrealizowana. 

Jakie podręczniki będą odpowiednie w zerówce?

To wszystko zależy od wizji nauczania w przedszkolu, od wymagań rodziców i pomysłowości nauczycieli. Jest pewien program do zrealizowania, który zawiera się w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Dobrze, jeśli wybór danego podręcznika jest poprzedzony konsultacją z rodzicami. Oczywiście warto postawić na sprawdzone pozycje wydawnicze jak na przykład Nowa Era. Podręczniki wydawnictwa Nowa Era kupisz wygodnie online i jako nauczyciel masz gwarancję dobrego wyboru. Te podręczniki wspierają rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci, czyli wszystkie sfery tak ważne na drodze do bezproblemowego przejścia do szkoły. 

Programy multimedialne jako wsparcie edukacji przedszkolnej

Podręcznik z kartami pracy to sprawa podstawowa. Natomiast wszelkie pomoce multimedialne to nieoceniona pomoc dla nauczyciela, który może sprawić, że zwykła lekcja zostanie na długo w pamięci dzieci. To wszystko dzięki interaktywnym ćwiczeniom, bazie ćwiczeń słuchowych, animacjom i kartom pracy do druku. Czytanie, pisanie i liczenie stanie się przyjemnością z takimi pomocami. 

Dzieci stymulowane przez program oparty na oddziaływaniu na zmysły, a nie tylko na suchej pracy z podręcznikiem, będą bardziej zmotywowane i zainteresowane programem. Edukacja w przedszkolu jest tak samo ważna, jak w pierwszej klasie szkoły podstawowej, ale ze względu na mniejszą koncentrację uwagi u dzieci, pomoce dydaktyczne powinny być również multimedialne, aby zaangażować dziecko.

Komentarze (0)
Skomentuj